Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi
OOM: Małopolska poza podium2010-07-29 18:38:00

W Słubicach odbył się finałowy turniej piłkarski XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Lubuskie 2010. Złoty medal wywalczył Łódzki ZPN, zdobywając zarazem Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny w kategorii juniorów młodszych (rocznik 1994). Małopolska zajęła 5. miejsce.

Reprezentacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zaczęła od remisu ze Śląskiem 0-0, później pokonała Podlasie 1-0, a w meczu decydującym o awansie do strefy medalowej przegrała z Pomorzem 1-3. W efekcie Małopolska uplasowała się na 3. miejscu w grupie i została sklasyfikowana łącznie na piątym, razem z Dolnym Śląskiem.

MAŁOPOLSKA

HUTNIK Kraków (5): Damian Buras, Patryk Jaskólski, Mateusz Lampart, Damian Lubera, Szymon Witek
WISŁA Kraków (4): Szymon Prażnowski, Aleksander Ślęczka, Alan Uryga, Jakub Zapolski
CRACOVIA (3): Norbert Dubina, Damian Steczko, Rafał Wasyl
UNIA Tarnów (2): Andrzej Łukasik, Jakub Małysiak
GARBARNIA Kraków (1): Tomasz Kalicki
KRAKUS Nowa Huta (1): Tomasz Biela
KMITA Zabierzów (1): Kamil Herdzik
SANDECJA Nowy Sącz (1): Mateusz Wilk
Wszyscy z rocznika 1994.

Wyniki

Eliminacje, grupa A
Podlaski ZPN - Pomorski ZPN 1-2 (0-1)
Śląski ZPN - Małopolski ZPN 0-0, karne 4-3
Śląski ZPN - Pomorski ZPN 2-1 (1-0)
Podlaski ZPN - Małopolski ZPN 0-1 (0-0), gol: Damian Buras
Podlaski ZPN - Śląski ZPN 1-2 (1-1)
Pomorski ZPN - Małopolski ZPN 3-1 (1-1), gole: Jakub Mądrachowski 2, Sebastian Bartlewski - Szymon Prażnowski

1. Śląski ZPN 3 7 4-2
2. Pomorski ZPN 3 6 6-4
3. Małopolski ZPN 3 4 2-3
4. Podlaski ZPN 3 0 2-5


Eliminacje, grupa B
Łódzki ZPN - Wielkopolski ZPN 2-1 (2-1)
Dolnośląski ZPN - Lubelski ZPN 0-0, karne 4-3
Wielkopolski ZPN - Dolnośląski ZPN 0-0, karne 2-4
Lubelski ZPN - Łódzki ZPN 1-1, karne 3-4
Łódzki ZPN - Dolnośląski ZPN 3-0 (0-0)
Wielkopolski ZPN - Lubelski ZPN 1-3 (1-1)

1. Łódzki ZPN 3 7 6-2
2. Lubelski ZPN 3 5 4-2
3. Dolnośląski ZPN 3 2 0-3
4. Wielkopolski ZPN 3 1 2-5


Finały
O 1. miejsce

Łódzki ZPN - Śląski ZPN 4-1 (3-1)
Gole: Jakub Ciuńczyk 2, Łukasz Wroński, Jarosław Szyc - Aleksander Januszkiewicz

O 3. miejsce
Lubelski ZPN - Pomorski ZPN 0-0, karne 4-3

Końcowa kolejność:

1. Łódzki ZPN
2. Śląski ZPN
3. Lubelski ZPN
4. Pomorski ZPN
=5. Małopolski ZPN
=5. Dolnośląski ZPN
=7. Podlaski ZPN
=7. Wielkopolski ZPN

Najlepszy zawodnik - Łukasz Wroński (Łódzki ZPN)
Najlepszy bramkarz - Damian Drzewiecki (Lubelski ZPN)
Najlepszy strzelec - Jakub Ciuńczyk (Łódzki ZPN), 5 goli

 

rst




WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty