Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)
Nieskuteczni piaszczanie2013-02-23 17:30:00

IV-ligowy Orzeł Piaski Wielki przegrał w towarzyskim meczu z III-ligową Janiną Libiąż 0-1.

Orzeł Piaski Wielkie (IV) - Janina Libiąż (III) 0-1 (0-0)

0-1 Jamróz 55

ORZEŁ: Szymacha - M. Bieńkowski (75 T. Wajda), Myśków, Ciepły, Zygmunt - Chachlowski (46 Płoskonka), Mróz, Petho (60 Łazarczyk), Adamczyk (60 Boroń) - Gołoś - Czyżowski.

JANINA: Księżarczyk (70 Jurek) - Grzywa, Dukała, Górka, Szafran - Wierzba, Szlęzak, Jamróz, Horawa - Witoń, Rupa oraz Bielawski i testowany.

Orzeł ciągle nie gra w optymalnym składzie. - Jeszcze nie było sparingu, w którym miałbym do dyspozycji wszystkich graczy - informuje nas trener Marek Holocher. Z kolei w Janinie zabrakło Grzegorza Kmiecika, który ma złamany nos. Zagrał natomiast inny nowy gracz - Dawid Rupa pozyskany z Cracovii.

Do przerwy na sztucznej murawie SMS w Bronowicach dominowali piaszczanie, ale nie wykorzystali wielu dobrych okazji (dwa razy Czyżowski, Adamczyk, Gołoś). W 55. minucie Orzeł miał kolejną szansę, ale z linii bramkowej wybił piłkę Dukała. Poszła kontra i libiążanie strzelili gola na wagę zwycięstwa. Od tej chwili Janina lepiej się prezentowała i w kilku przypadkach udanie interweniował Szymacha.

- Sparing pożyteczny i mogę być z niego zadowolony. Lepiej niż ostatnio zaprezentowała się defensywa, ale skuteczność jak zwykle zawiodła - podsumował trener Holocher.