Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)
Rezerwy Cracovii uległy Niwie (FOTO)2013-06-12 20:27:00

W środowym meczu 20. kolejki IV ligi krakowsko-wadowickiej (zaległa z 30 marca) rezerwy Cracovii uległy na własnym boisku Niwie 1-3.

Cracovia II - Niwa Nowa Wieś 1-3 (1-1)

1-0 Jaroszyński 5

1-1 Swarzyński 28 (karny)

1-2 Dudzic 74

1-3 Dudzic 78

Sędziowali: Łukasz Królczyk - Andrzej Opacian, Mateusz Pietruch (Nowy Targ). Żółte kartki: Kita, Krasuski, Zieliński, Kurleto - Śleziak, Swarzyński. Widzów 80.

CRACOVIA II: Potyran - Duszyk, Maciej Zieliński, Krasuski, Nawrocki - Piekarski (78 Mielcarek), Jaroszyński, Bufnal, Kotwica - Pająk, Kita (71 Kurleto).

NIWA: Kuźma - Śleziak, Góral, Śliwa, Januszyk - Chwierut (89 Rozner), Merta (86 Kajor), Tlałka, Nowicki - Dudzic, Swarzyński.

W Cracovii wszyscy wpisani do protokołu zawodnicy (17) to młodzieżowcy, w tym jeden z rocznika 1997 i trzech z 1996. Ci młodzi chłopcy rozpoczęli rewelacyjnie i po pierwszej połowie powinni prowadzić różnicą kilku goli. W 5 minucie Przemysław Kita miał przed sobą tylko Artura Kuźmę. Trafił w niego, ale piłkę przejął Paweł Jaroszyński i umieścił ją w dłuższym rogu. Później Bartłomiej Pająk nie wykorzystał dwóch świetnych sytuacji i musiało się to zemścić. Daniel Duszyk zaatakował w polu karnym Przemysława Dudzica i nowotarski arbiter podyktował "jedenastkę", która zamienił na wyrównującego gola Bogdan Swarzyński. Po minucie zagrywał Jaroszyński, a Amadeusz Bufnal przegrał pojedynek sam na sam. Jakby tego było mało, to kolejne dwie "setki" zaprzepaścił Pająk.

Po przerwie zaatakowali goście. W 57 minucie Swarzyński uderzył z 14 metrów zbyt słabo, aby Jakub Potyran miał problemy.  Za moment Dudzic głowa posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką po wrzutce Piotra Merty. W 70 minucie - po rogu w wykonaniu Merty - Mateusz Śleziak trafił w spojenie słupka i poprzeczki. Dobra gra Niwy musiała przynieść efekt. Najpierw Dudzić ograł Duszyka i huknął w dłuższy róg, a po chwili ten sam piłkarz - obsłużony przez Swarzyńskiego - mocno strzelił, a piłka po rykoszecie przelobowała Potyrana.