Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie
Polak zapunktował w alpejskim PŚ2012-01-13 20:46:00

24-letni Maciej Bydliński zajął dziś 30. miejsce w superkombinacji w Wengen, zaliczanej do klasyfikacji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W ten sposób Polakowi udało się powtórzyć ubiegłoroczny wynik i znów zapunktować. Zawody, podobnie jak przed rokiem, wygrał Chorwat Ivica Kostelic.

Najlepszy czas zjazdu uzyskał Szwajcar Beat Feuz i to on prowadził na półmetku rywalizacji w Wengen, wyprzedzając o 0,78 sekundy Amerykanina Bode Millera i o 1,41 sekundy Francuza Adreiana Theauxa. Kostelic był dopiero 23.

Po drugim przejeździe - slalomie - Chorwatowi udało się zepchnąć z pierwszego miejsca Feuza, który ostatecznie stracił do Kostelica 0,20 sekundy. Na trzecią pozycję spadł Bode Miller (strata 0,45 sekundy do Kostelica).

Swoje pierwsze w tym sezonie miejsce w czołowej trzydziestce Pucharu Świata wywalczył dziś reprezentant Polski Maciej Bydliński. Narciarz ze Szczyrku po zjeździe plasował się na 42. pozycji (strata 6,45 sekundy do lidera), jednak dobry slalomowy przejazd sprawił, że awansował na 30. miejsce, zdobywając przy okazji punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Podobnie było przed rokiem, gdy w Wengen zajął 27. pozycję.