Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
Siatkarki Uniwersytetu Ekonomicznego zaczęły walkę o awans, ale rywal okrutnie mocny2012-03-10 21:13:00

Rozpoczęła się decydująca faza walki o awans w I lidze siatkarek. zespół Armatury Elitesek AZS UEK Kraków przegrał pierwsze spotkanie z Siódemką Legionovią, w niedzielę zagra drugi raz na parkiecie rywalek.

Mecz był w pierwszej partii zacięty, co chwilę kilkupunktowa przewaga Legionovii topniała. Krakowianki grały dobrze w przyjęciu i w obronie. Nieźle grały też środkowe AZS-u, skutecznie wykańczając dokładne zagrania rozgrywającej. To jednak nie wystarczyło, by ugrać choćby seta. Blisko było w tym pierwszym secie, który zakończył się jednak wygraną Siódemki 25:23.
W drugim i trzecim secie przewaga miejscowych była już wyraźna za sprawą zdecydowanie silniejszego i bardziej kombinacyjnego ataku, mocniejszej zagrywki.

Siódemka Legionovia - Armatura Eliteski UEK Kraków 3:0 (25:23;25:14;25:20)
LEGIONOVIA: Bąk, Skorupa, Studzienna, Sołodkowicz, Gierak, Łukaszewska, Siwka (libero) oraz Jóźwicka, Plebanek, Lizińczyk,  Łunkiewicz.

I runda play-off
O miejsca 1-4 (do 3 zwycięstw)
Siódemka Legionovia  - Armatura Eliteski AZS UEK Kraków 3:0 (25:23, 25:14, 25:20), stan rywalizacji 1:0
Piecobiogaz Murowana Goślina - Chemik Police 3:0 (25:23, 25:21, 25:15), stan rywalizacji 1:0