Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet > Wiadokosci I liga kobiet
Zwycięstwo w Sosnowcu, ale po walce2012-01-26 19:58:00

SMS PZPS I Sosnowiec - Armatura Eliteski AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 1:3 (22:25; 25:22; 18:25; 13:25)
AZS
: Kuskowska, Połeć, Walawender, Baran, Jaroszewicz, Żochowska, Borek (libero) oraz Ordak, Starzyk-Bonach, Sachmacińska.

Siatkarki Armatury Elitesek AZS Uniwersytetu Ekonomicznego wygrały zaległy mecz z SMS-em Sosnowiec, ale nie bez walki. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem - równa walka tylko w pierwszych minutach, a potem przewaga krakowianek. Zespół Tomasza Klocka grał spokojnie, a przeciwniczki ułatwiały mu zadanie psując zagrywki. Przyjezdne szybko uzyskały przewagę (8:5), którą jeszcze powiększyły (18:13), by ostatecznie wygrać do 18.

Drugi set SMS zaczął od prowadzenia 4:0, ale zaraz było 5:6. Potem zaś sporo było typowo kobiecej siatkówki, czyli punkty zdobywane seriami. W końcówce Eliteski popełniły też kilka błędów i przez to same sobie uniemożliwiły walkę o wygraną.

W III secie ważne punkty zdobywała Magda Żochowska, którą wyraźnie zmobilizowała wizyta w swojej starej szkole. Swoje dołożyła też wracająca po kontuzji Justyna Sachmacińska, która doprowadziła do wyrównania po 20, a potem dała prowadzenie 20:23. Trzecią partię zakończyła atakiem Kasia Walawender.

W czwartym secie krakowianki od początku budowały bezpieczną przewagę (3:1, 8:3). Autorką serii ciosów kończących została Połeć, która sprzedała przeciwniczkom serię bloków na obu skrzydłach i dołożyła do tego jeszcze wybloki z których zespół wyprowadzał kontrataki (5:16). Po asie serwisowym Iwony Kuskowskiej różnica wynosiła już 10 punktów (9:19) i losy meczu były przesądzone.