Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet > Wiadokosci I liga kobiet
Eliteski AZS UEK powalczą o mistrzostwo Polski2012-08-26 22:13:00

Eliteski AZS UEK Kraków rozegrały pierwszy sparing przed nowym sezonem I ligi siatkarek. W Nowym Sączu pokonały białoruski zespół z Baranowicz 4-1.


- Nasze przeciwniczki są od 6 lat najlepszym zespołem w swoim kraju. Obecnie przebywają na zgrupowaniu w Nowym Sączu. Po pierwszym, bardzo jednostronnym secie wygranym przez nas do 16, rywalki poprawiły swoją grę, co i tak nie uchroniło ich przed porażką. Oczywiście po obu stronach siatki widać było, że zawodniczki odczuwają skutki intensywnych przygotowań. Ciekawe akcje przeplatano błędami. Jednak pod względem sportowym spotkanie to można uznać za dobre przetarcie przed Mistrzostwami Polski Klubów AZS, które rozpoczną się już we wtorek - informuje rzecznik klubu Piotr Majewski.

Krakowianki wcześniej zaliczyły 9-dniowe zgrupowanie w Zakopanem. Oprócz zajęć na sali i siłowni siatkarki odbyły także dwie wycieczki - na Nosal i Kasprowy Wierch.

Od wtorku do czwartku (28-30.08.) krakowianki wezmą udział w Mistrzostwach Polski Klubów AZS, które rozgrywane będą w Krakowie (turniej siatkówki kobiet w hali Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej). W wyniku wycofania się z imprezy zespołu AZS AWF/UKSW Warszawa zmianie uległ plan turnieju. 6 drużyn zostanie podzielonych na dwie 3-zespołowe grupy. Najlepsze dwa z każdej utworzą pary półfinałowe.

We wrześniu ekonomistki wystąpią w Fakro Cup o Puchar Ziemi Gorlickiej oraz w Turnieju o Srebrną Siatkę organizowanym przez Wisłę Kraków. Oprócz tego planowane są jeszcze pojedyncze gry sparingowe. Sezon ligowy zespół prowadzony przez trenera Jacka Skroka rozpocznie 29 września wyjazdowym meczem w Warszawie.
 
Eliteski AZS UEK Kraków - Baranowicze 4:1 (25:16; 25:22; 21:25; 25:23; 25:19)
AZS: Matyjaszek-Matela, Fedorów, Wąsowska, Sadowska, Król, Skiba, Sroga (libero) oraz Cabańska, Urban, Połeć, Wawrzyniak

Kolejne mecze kontrolne i turnieje z udziałem Elitesek AZS UEK Kraków:
28-30 sierpnia - Mistrzostwa Polski Klubów AZS (Kraków)
14-16 września - Fakro Cup o Puchar Ziemi Gorlickiej
21-23 września - Turniej o Srebrną Siatkę Rektora AGH (Kraków)
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty