Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn
Asseco Resovia zagra o siatkarskie złoto2013-03-25 21:07:00

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali Delectę Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:21, 30:28, 26:24) w czwartym spotkaniu półfinałowym PlusLigi. Zwyciężyli w rywalizacji play off 3:1 i czekają na finałowego rywala, którym będzie wygrany z pary ZAKSA - Jastrzębski Węgiel.

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz  3:1 (21:25, 25:21, 30:28, 26:24)

Asseco Resovia: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Kosok, Achrem, Schops, Ignaczak (libero) oraz Dobrowolski, Perłowski, Bartman.
Delecta: Antiga, Masny, Wika, Jurkiewicz, Konarski, Wrona, Dębiec (libero) oraz Waliński, Lipiński, Wieczorek.

Pierwszy set czwartego starcia, podobnie jak dzień wcześniej wygrała Delecta do 21. Twardą, wyrównaną walkę na kilkanaście minut przerwała awaria oświetlenia. W drugiej partii to gospodarze nadawali ton wydarzeniom na boisku, szybko budując kilka punktów przewagi. Rywale dwukrotnie byli bliscy odrobienia strat, ale nie pozwoliły im na to błędy własne - 25:21. W kolejnej części meczu Delecta znów musiała gonić wynik i tym razem zdołała odrobić cztery oczka straty. Po emocjonującej końcówce granej na przewagi górą byli jednak gospodarze - 30:28. Czwartą, ostatnią odsłonę półfinału siatkarze Piotra Makowskiego również przegrali na przewagi.