Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn
Plusliga siatkarzy: Skra po trzech setach odprawiła mistrza Polski2012-12-09 19:50:00

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali mistrza Polski Asseco Resovię Rzeszów 3:0 w hitowym meczu 11. kolejki PlusLigi.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

Skra: Woicki, Winiarski, Pliński, Cupković, Bąkiewicz, Kooistra, Zatorski (libero) oraz Wlazły, Boninfante, Kłos.
Asseco Resovia: Tichacek, Achrem, Perłowski, Bartman, Kovacević, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Lotman, Schöps, Dobrowolski, Grzyb.

Lepszego początku meczu z Asseco Resovią nikt w Bełchatowie nie mógł sobie wymarzyć. Przy stanie 2:1 na zagrywkę poszedł Michał Winiarski i skończył serwować dopiero przy wyniku… 8:2. W  tym czasie posłał dwa asy serwisowe, a kilka piłek wróciło na stronę PGE Skry. Swoje dołożył też Daniel Pliński, kapitalnie blokując Zbigniewa Bartmana.

Rzeszowianie pozbierali się dopiero po drugiej przerwie technicznej i zaczęli odrabiać straty. Gdy wracali na boisko, przegrywali 8:16, ale niespodziewanie doprowadzili do nerwowej końcówki. Doskonałym posunięciem była zmiana atakującego, gdy zagubionego Bartmana zastąpił Jochen Schöps.

W drugiej partii walki nie brakowało, ale przez większą jej część prowadziła drużyna z Rzeszowa. Goście prowadzili 21:18 i wtedy o czas poprosił trener Jacek Nawrocki, a za chwilę na zagrywkę poszedł Daniel Pliński. Bełchatowianie doprowadzili do remisu, a później wyszli na prowadzenie, gdy dwa ważne punkty – w tym jeden blokiem – zdobył Michał Bąkiewicz. A w końcówce dwie świetne zagrywki posłał Mariusz Wlazły i PGE Skra prowadziła 2:0.

Przegrana końcówka sprawiła, że rzeszowianie w trzecim secie nie byli chyba w stanie zapomnieć o straconej szanse, a bełchatowianie uwierzyli, że mogą wygrać ten mecz 3:0. Kapitalny początek PGE Skry - znów, jak w pierwszym secie, świetne zagrywki Winiarskiego i bardzo dobra gra Konstantina Cupkovicia – sprawił, że bełchatowianie na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:2.

Resovia próbowała odrabiać straty, ale nie potrafiła realnie zagrozić PGE Skrze. Bełchatowie wygrali pewnie i zapisali sobie kolejne trzy punkty.

Nagrodę dla MVP dostał siatkarz PGE Skry Konstantin Cupković.

Pozostałe mecze 11. kolejki Plusligi siatkarzy:
AZS Częstochowa - AZS UWM Olsztyn 1:3 (25:22, 20:25, 17:25, 23:25)
Jastrzębski Węgiel  - Politechnika Warszawska 3:2 (20:25, 25:13, 16:25, 25:11, 15:13)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk    1:3 (15:25, 28:26, 23:25, 22:25)