Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn
Sensacja w Pluslidze siatkarzy: mistrz Polski przegrał z outsiderem!2012-11-11 00:22:00

Sensacja w 6. kolejce Plusligi siatkarzy - mistrz Polski Asseco Resovia przegrał ana swoim parkiecie z ostatnim w tabeli Wkręt-metem AZS Częstochowa.

Asseco Resovia Rzeszów - Wkręt-met AZS Częstochowa 2:3 (25:14, 25:20, 23:25, 19:25, 13:15)
RESOVIA: Grzyb, Tichacek, Kosok, Achrem, Schops, Kovecević, Ignaczak (libero) oraz Dobrowolski, Lotman, Bartman, Perłowski.
AZS: Hunek, Lisinac, Kaczyński, Hebda, Bociek, Janusz, Piechocki (libero) oraz Szlubowski, Marcyniak, Stelmach, Bik.

Na początku I seta siatkarze z Częstochowy byli w stanie dotrzymać kroku mistrzom Polski, ale w miarę upływu czasu przewaga gospodarzy stawała się coraz wyraźniejsza. Zbyt łatwe zwycięstwo uśpiło gospodarzy. W drugiej partii oddali inicjatywę Wkręt-metowi AZS, który prowadził 8:5 i 16:15, ale w końcówce rzeszowianie zabrali się do roboty i znowu spokojnie wygrali.

Tyle, że dwie następne partie padły łupem zespołu gości. Czwarta została wygrana w sposób nie podlegający dyskusji. Wygrywając dwa sety częstochowianie zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie. W tie breaku Wkręt-met AZS kilka razy obejmowali prowadzenie m.in. 8:6 i 12:10. Gospodarze wyrównywali, ale ostatnie przewagi gości (12:14) nie byli już w stanie odrobić. 35 punktów zdobył Grzegorz Bociek, został wybrany MVP meczu.