Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn
Skra Bełchatów w finale Plusligi. Ośmy raz z rzędu!2012-04-10 21:13:00

Dwie piłki meczowe obronili w czwartym secie siatkarze Skry Bełchatów, by w piątym zapewnić sobie trzecie zwycięstwo nad Jastrzębskim Węglem i ósmy z kolei awans do wielkiego finału Plusligi. A w tym nie przegrali jeszcze nigdy w swojej historii. W drugiej parze półfinałowej rywalizacja trwa, trzeci mecz wygrała Asseco Resovia.

Już pierwszy set pokazał, jak zacięty będzie mecz w Jastrzębiu. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, a o wyniku przesądziła dopiero końcówka, którą wygrał Jastrzębski Węgiel. Podrażnieni pierwszą partią bełchatowianie w drugiej dominowali już bezdyskusyjnie. Po niespełna 21 minutach zrobiło się 1:1 w setach. Trzecią partię znów wygrał piąty zespół fazy zasadniczej. Czwarta znów pełan była emocji. W samej końcówce czwartej partii dwie piłki meczowe musieli bronić bełchatowianie. Pierwsze niebezpieczeństwo oddalili po podwójnym bloku, potem dobrze zaatakował Mariusz Wlazły, pozwalając Michałowi Winiarskiemu dorzucić punkt zdobyty zagrywką. Seta zakończył skuteczny atak Kurka.

Tie-break zaczął się od prowadzenia bełchatowian 3:0, ale gospodarze zdołali wyrównać na 6:6. Nadzieję odebrały im dopiero dwa asy niezawodnego Mariusza Wlazłego. Gdy PGE Skra prowadziła 9:6 stało się jasne, że w półfinale nie odda zespołowi ze Śląska żadnego meczu!

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:23, 19:25, 25:21, 26:28, 12:15)
W półfinale play-off (do trzech zwycięstw): 0-3 . Awans do finału: PGE Skra.
Jastrzębski Węgiel: Vinhedo, Kubiak, Holmes, Łasko, Bartman, Gawryszewski, Rusek (libero) oraz Sufa, Violas, Bozko, Bontje .
PGE Skra: Falasca, Kurek, Możdżonek, Wlazły, Winiarski, Pliński, Zatorski (libero) oraz Bąkiewicz, Atanasijević, Kłos.

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:23, 27:29, 23:25, 25:15, 15:13)
W półfinale play-off 2-1.
Asseco Resovia: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Achrem, Grozer, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Gontariu, Bojić,
ZAKSA: Kapelus, Rouzier, Zagumny, Czarnowski, Kaźmierczak, Ruciak, Gacek (libero) oraz Popelka, Witczak, Samica, Pilarz, Warda