Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn
Plusliga siatkarzy: Kolejka zaczęła się od małej niespodzianki2012-02-24 21:05:00

17. kolejka Plusligi siatkarzy zaczęła się od małej niespodzianki. Delecta Bydgoszcz na swoim parkiecie pokonała Asseco Resovię 3-2.

Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów  3:2 (19:25, 25:20, 25:21, 18:25, 15:10)
Delecta: Antiga, Masny, Wika, Konarski, Cerven, Wrona, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Owczarz, Siltala.
Asseco Resovia: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Achrem, Grozer, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Gontariu, Dobrowolski, Bojić.

Dużej rzeczy bydgoszczanie dokonali w 4. secie. Przegrywali już 11:16, gdy rywale serią czterech błędów z rzędu (Nowakowski zagrywka, Tichacek rozegranie, Grozer i Ahcrem ataki) "podali rękę" zespołowi Delecty. Po akcjach Antigi i znów Owczarza (zagrywki) gospodarze wyszli na prowadzenie 20:17, as choć młody atakujący pomylił się przy kolejnym podaniu, to kapitalną partię rozgrywał Antiga (8 pkt.), Wrona zablokował Boijića i było 23:18, co wystarczyło, by objąć prowadzenie w meczu 2-1. Wprawdzie kolejnego seta zapisali na swoje konto rzeszowianie, ale w tie-breaku górą była znów Delecta.
MVP mecz został Stephane Antiga.

Pozostałe mecze 17. kolejki:
Fart Kielce - Trefl Gdańsk  3:1 (25:19, 16:25, 25:19, 26:24)
AZS Olsztyn - Skra Bełchatów 1:3  (17:25, 25:20, 20:25, 17:25)
Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 22:25, 20:25)
Politechnika Warszawska AZS Częstochowa  3:2 (20:25, 29:27, 25:17, 24:26, 19:17)

1.    PGE Skra Bełchatów           17    43    47:17
2.    ZAKSA Kędzierzyn-Koźle     17    39    44:18
3.    Asseco Resovia Rzeszów     17    35    40:22
4.    Delecta Bydgoszcz              17    31    39:28
5.    KS Jastrzębski Węgiel          17    29    37:31
6.    Fart Kielce                            17    21    29:38
7.    Tytan AZS Częstochowa        17    20    24:38
8.    AZS Politechnika Warszawska 17   19    31:41