Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn
Złoty set dał Asseco Resovii półfinał Pucharu CEV2012-02-08 22:04:00

Siatkarze Asseco Resovii awansowali do półfinału Puchar CEV. We własnej hali pokonali Fenerbahce Grundig Stambuł 3-1 i doprowadzili do złotego seta, który także wygrali. To była ich jedyna szansa na awans, bo pierwszy mecz przegrali 2-3.

Asseco Resovia Rzeszów - Fenerbahce Grundig Stambuł 3:1 (25:23, 23:25, 29:27, 25:23, w złotym secie 15:12)
Asseco Resovia: Dobrowolski, Grzyb, Nowakowski, Achrem, Bojić, Grozer, Ignaczak (libero) oraz Lotman, Kosok, Gontariu, Mika.
Fenerbahce Stambuł: Kayhan, Marshall, Quiroga, Eksi, Miljković, Batur, Kilic (libero) oraz Cevikel.

Z rozgrywek Ligi Mistrzów odpadła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po porażce w rewanżu z Arkas Spor Izmir 0-3. Pierwszy mecz pierwszej rundy play-off polski zespół przegrał 1-3.

Arkas Spor Izmir - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 25:16, 25:18)

ZAKSA: Antonin Rouzier, Serhij Kapelus, Paweł Zagumny, Guillaume Samica, Wojciech Kaźmierczak, Michał Ruciak, Piotr Gacek (libero) oraz Jiri Popelka, Dominik Witczak, Grzegorz Pilarz.