Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Proszowianka Proszowice - Pcimianka Pcim 3-0 walkower

0-1 Marszalik 53
0-2 Marszalik 58
0-3 Marszalik 70
1-3 Gorzkowski 88

Sędziował Bartłomiej Zaręba. Żółte kartki: T. Przeniosło, M. Przeniosło - Chmiel.
PROSZOWIANKA: Baranowski - Grzegorczyk, Szaporów, Jelonkiewicz (59 Sołek), Jasielski - T. Przeniosło, Jarzmik (46 Sowa), Gorzkowski, Gałkowski (59 Kutela) - Wrona (53 Stopiński), M. Przeniosło.
PCIMIANKA: K. Muniak - Dziadkowiec, Czarnota, Hodurek, Panuś, Marszalik, Chmiel (73 D. Muniak), Kuboń (65 Łabuz), Burtan, Bajak, Salawa.

W przerwie meczu doszło do tzw. konfrontacji. Okazało się, że zawodnik Pcimianki z numerem 11 - Chmiel nie miał dokumentu tożsamości.

- Moi podopieczni znają tego zawodnika z występów halowych, to Rojek, który grał w Tramwaju, a nie żaden Chmiel - powiedział Wojciech Socha, trener Proszowianki.

Decyzję w tej sprawie podejmie WG MZPN.

***

W I połowie Proszowianka miała mnóstwo sytuacji i mogła prowadzić nawet 5-0... Najlepsze okazje mieli Wrona, który trafił w poprzeczkę i M. Przeniosło, który nie wykorzystał szansy "sam na sam".

W przerwie doszło do opisanej konfrontacji i w II połowie gospodarze nie wkładali już w grę tyle wysiłku, licząc zapewne na wygraną walkowerem. Proszowianie byli rozkojarzeni, popełniali proste błędy w obronie, które rywale trzykrotnie wykorzystali. Tuż przed końcem bardzo ładnego gola z woleja zdobył Gorzkowski.

Co ciekawe, Chmiel z Pcimianki (który, jak się okazało, nim nie był) w 52. minucie uratował gości przed utratą gola, wybijając piłkę z linii bramkowej. Poza tym zarobił w tym meczu żółtą kartę, ciekawe na czyje konto...

rst

Walkower dla Proszowianki

Wydział Gier MZPN, na podstawie zapisów sędziów w sprawozdaniach meczowych i dodatkowych wyjaśnień, zweryfikował wyniki dwóch meczów w VI lidze krakowskiej, rozegranych w niedzielę 24 października.

1) Płomień Jerzmanowice – Gościbia Sułkowice, wynik z boiska 0-2, weryfikuje się na walkower 3-0 dla Płomienia.
2) Proszowianka Proszowice – Pcimianka Pcim, wynik z boiska 1-3, weryfikuje się na walkower 3-0 dla Proszowianki.

Podstawa prawna: Regulamin Rozgrywek Seniorów MZPN na sezon 2010/2011, par. 16, pkt.3; par. 32 pkt. 1g.