Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)
Obrońca w bramce bohaterem meczu2011-06-05 06:20:00

Po bardzo szybkim i emocjonującym meczu Pcimianka dość szczęśliwie wygrała na wyjeździe z Grębałowianką po golu Piotra Muniaka. Na bramce z konieczności musiał zagrać obrońca Tadeusz Filipek i bronił rewelacyjnie!

VI liga krakowska: Grębałowianka Kraków - Pcimianka Pcim 0-1 (0-1)

0-1 Piotr Muniak 30
Czerwona kartka: Marszalik (P, 90+3, dwie żółte).
GRĘBAŁOWIANKA: Piechnik - Ochman, T. Karaś, Kubik, Gawin - Lampart (66 Cecuga), D. Karaś (46 Bujak), Pikuła (46 S. Kwater), Krawczyk, Korfel (58 Mikołajczyk) - M. Kwater.

PCIMIANKA: Filipek - Pandyra (60 Chmiel), Mackiewicz, Hodurek, Moskal - Łukasik, Marszalik, Wolski, Burtan - P. Muniak, Kuboń.

W rundzie jesiennej spotkanie pomiędzy tymi drużynami miało nieprawdopodobny przebieg. Do 40. minuty Pcimianka przegrywała 0-2, a na boisku z konieczności pojawił się rezerwowy bramkarz Kipek, który został bohaterem meczu strzelając 3 gole. W sobotę też działy się niesamowite rzeczy. Z przyczyn osobistych w zespole Pcimianki zabrakło Kipka i K. Muniaka, czyli obu bramkarzy. W bramce z konieczności stanął więc obrońca Tadeusz Filipek i został graczem meczu broniąc kilka razy stuprocentowe sytuacje jakie mieli gracze Grębałowianki. Filipek miał też trochę szczęścia, ale to nie zmienia faktu, że spisywał się świetnie i ani razu nie skapitulował.

Mecz od początku do końca toczony był w bardzo szybkim tempie. Zawodnicy Grębałowianki grali bardzo dobrze i gdyby byli skuteczniejsi mogli to spotkanie wygrać. Natomiast Pcimianka po raz kolejny nie miała pełnego składu, brakowało Ignysia i Salawy. Mimo to goście zagrali bardzo ambitnie i wywieźli 3 punkty. Decydującą bramkę zdobył w 30. minucie Piotr Muniak. Długą piłkę wykopał Filipek. Na połowie przyjął ją P. Muniak, minął obrońcę i wyszedł na czystą pozycję, o czym strzelił pewnie nad bramkarzem.

kspcimiankapcim.futbolowo.pl (+grebalowianka.pl)