Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Piast Wołowice - Pogoń Skotniki 2-0 (1-0)

1-0 Grzegorz Korczek 10 (karny)

2-0 Jakub Kurzeja 70

Czerwone kartki: Liszka (10), Mosór (50) - obaj Pogoń.

PIAST: Gędłek, D. Jasiołek (Tomczak), Owca, Kielar, Morawski, Kurzeja (Gaweł), Korczek, Widor, Mitana, Hajduga (Sotwin), Łęcki.

Piast Wołowice wprawdzie wygrał u siebie 2-0 z Pogonią Skotniki, ale oba zespoły zaprezentowały poziom... B klasy.

Mecz zaczął się od delikatnej przewagi gospodarzy. W 10. minucie za faul na Łęckim w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę i ukarał czerwoną kartką zawodnika Pogoni Liszkę. Tradycyjnie do piłki podszedł Korczek, który perfekcyjnie zwiódł bramkarza i było 1-0.

Piast nie wykorzystał przewagi liczebnej i dostosował sie do brzydkiej gry, którą zaprezentowali goście. Dużo było chaosu, niedokładnych podań i fauli.

Po przerwie sytuacja się nie zmieniła co do stylu gry. W 50. minucie znów w ręku sędziego pojawiła się czerwona kartka. Otrzymał ją zawodnik Pogoni Mosór.

Parę minut później sfrustrowani rozwojem wydarzeń goście za pyskówki zarobili żółte kartki (Sikora i Janus). Piast, pomimo że miał przewagę dwóch zawodników, nie był w stanie przeprowadzić składnej akcji, która skończyłaby się celnym strzałem. Dopiero w 75. minucie w zamieszaniu pod bramką Pogoni skuteczną dobitką wykazał się Jakub Kurzeja.

W końcówce trener Gaweł nie wytrzymał nerwowo patrząc na antyfutbol w wydaniu swoich podopiecznych i sam wszedł na boisko zmieniając strzelca bramki. Swą dojrzałą grą wprowadził sporo ładu w poczynania swej drużyny i miał realne szanse zaliczenia 4 asyst pod warunkiem wykończenia perfekcyjnych podań przez Sotwina, Łęckiego i Morawskiego. Tym jednak zaszwankowały celowniki.

W sumie kolejny brzydki mecz z udziałem Piasta, ale kolejne 3 punkty.