Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Orzeł stracił zwycięstwo w doliczonym czasie2013-06-03 22:30:00

Orzeł prowadził z Jordanem od 67. minuty po pięknej główce Kańskiego i kiedy wydawało się, że podopieczni trenera Pawła Karasia spokojnie zainkasują komplet punktów, w 3. minucie doliczonego czasu po dośrodkowaniu z wolnego Ślusarczyk doprowadził do remisu.

V liga (Kraków II): Orzeł Myślenice - Jordan Zakliczyn 1-1 (0-0)

1-0 Kański 67

1-1 Ślusarczyk 90+3

ORZEŁ: Pajka - Górka, Mistarz, Mikołajczyk, Bzdek (46 Lesiński) - Ostrowski (80 P. Łętocha), Ślusarz, Bała (46 B. Łętocha), Bałucki - Święch (74 Leśniak), Kański.

Mecz był wyrównany, chociaż to myśleniczanie mieli więcej klarownych okazji do strzelenia bramki, przez co mogą być zawiedzeni remisem, zwłaszcza że stracili dwa punkty w takich okolicznościach. W pierwszej połowie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo i nie padł żaden gol.

Po zmianie stron miejscowi ruszyli do ataku i raz po raz nękali Burkata, ale ani Ślusarz, ani Bałucki nie znaleźli na niego sposobu. Bramkarz Jordana nie miał za to szans w 67. minucie. Górka dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Kański i piękną główką umieścił piłkę w samym "okienku".

Chwilę później mogło i powinno być 2-0, gdy po indywidualnej akcji pomylił się Ślusarz. W międzyczasie Jordan zagroził po rzucie rożnym, ale na posterunku był Pajka. Ostrzeżeniem dla Orłowców powinna być sytuacja z 89. minuty, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował osamotniony Panuś, a Pajka cudem odbił futbolówkę. To mógł być gol wyrównujący, ale myśleniczanie nie wyciągnęli wniosków i trzy minuty później w ostatniej akcji meczu właśnie po stałym fragmencie gry piłka trafiła do Ślusarczyka, a ten z 12 metrów uderzył na tyle precyzyjnie, że piłka wpadła do siatki ku radości kibiców z Zakliczyna.

Orzeł traci punkt, Jordan zyskuje dwa

Wydział Gier MZPN zweryfikował wynik meczu 31. kolejki Klasy Okręgowej Kraków II rozegranego 1 czerwca 2013 pomiędzy Orłem Myślenice a Jordanem Zakliczyn. Na boisku był remis, ale przyznano walkower 3-0 dla Jordana.

W zespole Orła wystąpił Kamil Lesiński, który w poprzednich zawodach (29.05.2013) otrzymał 8. żółtą kartkę i powinien był pauzować w jednym meczu.