Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
PP Myślenice: W finale Dalin z Orłem2013-05-09 09:17:00

W rozegranym w środę półfinale Pucharu Polski na szczeblu myślenickiego podokręgu V-ligowa Pcimianka przegrała z III-ligowym Dalinem w rzutach karnych 3-5. W regulaminowym czasie był remis 0-0.

W finale, 22 maja, odbędą się derby Myślenic: Dalin zmierzy się z Orłem.

Pcimianka Pcim (V) - Dalin Myślenice (III) 0-0, karne 3-5

Po ciekawym i emocjonującym meczu Pcimianka odpadła z pucharu po rzutach karnych. Po 90 minutach meczu z wyżej notowanym rywalem było 0-0, choć gospodarze stworzyli sobie dużo więcej sytuacji. Zabrakło jednak przede wszystkim szczęścia.

Mecz od początku był wyrównany. Obie drużyny prezentowały podobny poziom, nie było widać różnicy dwóch lig. Przez 90 minut Dalin, poza kilkoma stałymi fragmentami gry, nie zagroził bramce Pcimianki. Gospodarze spisywali się bardzo dobrze w defensywie. Obrona rywali za to grała niepewnie. W pierwszej połowie dobrych okazji nie wykorzystali Piotr Muniak i Marcin Rusin. W 40. minucie po ładnym dośrodkowaniu P. Muniaka z boku boiska piłkę do siatki głową skierował Jakub Burtan. Sędzia jednak nie uznał gola, gdyż futbolówka otarła się po drodze jeszcze o rękę Marcina Rusina. W 70. minucie Piotr Muniak wyszedł sam na sam z bramkarzem Dalinu, posłał piłkę obok niego, ale trafił w słupek. Z minuty na minutę Pcimianka stawała się coraz groźniejsza, brakowało jednak dokładnego ostatniego podania lub wykończenia akcji. Natomiast wszystkie akcje Dalinu kończyły się przed polem karnym gospodarzy lub - po długich dośrodkowaniach - w rękach Kipka. W 89. minucie gospodarze przeprowadzili koronkową akcję. Nastąpiło kilka krótkich podań przed polem karnym, rozklepana została defensywa myśleniczan, idealnie na piłkę nabiegł Damian Salawa i uderzył z 14 metrów obok bezradnego bramkarza. Trafił jednak w wewnętrzną część słupka. Futbolówka przetoczyła się po linii bramkowej, ale nie wpadła do siatki. W 90+2. minucie Marcin Rusin miał szansę sam na sam, ale za długo zwlekał i obrońca Dalinu zdołał mu wybić piłkę.

O awansie do finału PP PPN Myślenice musiały zdecydować karne. Dalin wykorzystał pewnie wszystkie pięć jedenastek. W drużynie Pcimianki karne strzelili P. Muniak, Herdecki i Bajak. Bramkarz myśleniczan obronił strzał Rusina i to Dalin mógł cieszyć się ze zwycięstwa.