Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Wiślanie w IV lidze2013-06-21 23:47:00

Wiślanie Jaśkowice zapewnili sobie awans do IV ligi. Drużyna z gminy Skawina wygrała dziś po ciężkim meczu z Lotnikiem w Kryspinowie 3-2.

V liga (Kraków II): Lotnik Kryspinów - Wiślanie Jaśkowice 2-3 (0-1)

0-1 Ignyś 5

0-2 Rzeszótko 46

1-2 ??? 49

2-2 ??? 56

2-3 Rzeszótko 76

WIŚLANIE: Chmura - Łukasik (55 Sady), Maciej Morawski, Michał Morawski, Lachowski - Rzeszótko, Kazek, Meus (65 Ankowski), Ignyś - Węgrzyn, Wcisło (90 Natkaniec).

Lider okręgówki szybko objął prowadzenie. W 5. minucie bokiem poszedł Rzeszótko, wrzuconą przez niego piłkę bramkarz gospodarzy przerzucił, a zamykający akcję Ignyś strzelił z 8 metrów do siatki. Później świetnej szansy nie wykorzystał Wcisło, który mając przed sobą tylko golkipera minimalnie spudłował.

Zaraz po przerwie goście podwyższyli. Wcisło wymanewrował dwóch obrońców, po czym podał do Rzeszótki, który z 6 metrów trafił do bramki. Niespodziewanie, 10 minut później było 2-2. Lotnik zdobył dwa gole niemal w identyczny sposób - po stałych fragmentach, wrzutkach z prawej strony na dalszy słupek i celnych "główkach".

Wiślanom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść na niespełna kwadrans przed końcem. Po strzale Wcisły bramkarz Lotnika odbił futbolówkę do boku, a Rzeszótko pospieszył z dobitką.

Wiślanie trzymają w tej rundzie dwie sroki za ogon. W lidze osiągnęli już sukces, wygrali także Puchar Polski w krakowskim podokręgu. We wtorek czeka ich w tych rozgrywkach półfinał okręgowy z Górnikiem Wieliczka.