Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Pcimianka Pcim - Skawinka Skawina 5-1 (4-0)

4-0 Piotr Muniak 34
5-0 Grzegorz Kuboń 70
5-1 Bodzioch 90

PCIMIANKA: Kipek (75 Buksiak) - Pawlik, Czepiel, Wiechniak (46 Moskal), Burtan - P. Muniak, Chmiel, Marszalik, Pilch (60 Bajak), Sekuła - Rapacz (60 Kuboń).

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, w której Pcimianka zdobyła 4 bramki nie tracąc żadnej.

Od początku to gospodarze osiągnęli przewagę. Już w 2. minucie powinno być 1-0, lecz z 3 metrów Sekuła trafił w bramkarza. 10 minut później już się nie pomylił. Krystian Rapacz zagrał ładną prostopadłą piłkę, a Sekuła w sytuacji sam na sam strzelił pod nogami bramkarza. W 20. minucie było 2-0 po strzale Piotra Muniaka z kilku metrów. W 30. minucie Pcimianka miała rzut rożny, po którym bramkarz wypiąstkował piłkę przed pole karne. Ta spadła pod nogi Bartosza Pawlika, który uderzył w "okienko". Niebawem Sebastian Sekuła ładnie dograł wzdłuż bramki, a nadbiegający Piotr Muniak uprzedził obrońcę i skierował futbolówkę do siatki. Skawinka w obronie grała słabo i popełniała wiele błędów, ale w ofensywie przeprowadziła kilka bardzo groźnych akcji. Dwukrotnie po strzałach głową z kilku metrów pięknymi paradami popisywał się bramkarz Pcimianki Konrad Kipek. Raz po strzale zza pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa to słabsza gra Pcimianki w ofensywie. Gospodarze nie stwarzali sobie już tylu okazji, skupiając się na dłuższym utrzymywaniu się przy piłce i spokojnym kontrolowania wyniku. Skawinka natomiast dalej była groźna, choć gościom brakowało ostatniego podania. W 70. minucie ładną akcję skrzydłem przeprowadził Burtan, wycofał idealnie do Kubonia, który strzałem z 5 metrów podwyższył rezultat. Skawinianie honorowego gola zdobyli w 90. minucie w sytuacji sam na sam.