Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Piast Wołowice - Wiślanka Grabie 3-2 (2-1)

2-0 Rafał Tomczak 28
2-1 Kubusiak 35
3-1 Jakub Kurzeja 50
3-2 Anioł 71

Wiślanka przyjechała do Wołowic w charakterze absolutnego faworyta. Gospodarze podeszli jednak do ostatniego meczu mocno zmotywowani przez trenera Gawła, bez cienia respektu dla wicelidera tabeli.

Już w 1. minucie wrzutkę z rzutu wolnego, wykonywanego przez Korczka, przejął Rafał Tomczak i było 1-0. Zdezorientowani goście długo nie mogli poukładać sobie gry i w 28. minucie stracili drugiego gola. Na listę strzelców znów wpisał się Tomczak. Piłkarze Piasta tradycyjnie zachłysnęli się uzyskaną przewagą, zaczęli grać chaotycznie i popełniać błędy. Po jednym z nich Wiślanka uzyskała kontaktowe trafienie. A trener Gaweł "szalał" na ławce nie szczędząc ostrych słów swoim podopiecznym z Wołowic.

Po zmianie stron gra się trochę zaostrzyła za sprawą gości, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Posypały się żółte kartki, które zawodnicy Wiślanki dostawali za grę faul, a miejscowi za komentowanie i "pomaganie" sędziemu.

Zapędy Wiślanki skutecznie poskromił Jakub Kurzeja, który strzałem nie do obrony zmusił do kapitulacji bramkarza gości w 50. minucie. Wiślanka odpowiedziała golem w 71. minucie.
Nastąpił okres wzajemnych ataków, niecelnych strzałów i kolejnych zagrań niezgodnych z przepisami. Po jednym z nich zawodnik Wiślanki obejrzał czerwony kartonik.

Wynik nie uległ zmianie, choć gospodarze w końcówce mieli kilka sytuacji, w których powinna paść bramka.

Rezultat jest sprawiedliwy, a Wiślanka postawiła Piastowi dużo wyżej poprzeczkę swoim wyszkoleniem technicznym oraz szybkością niż Złomex przed tygodniem.

Prezes Piasta Grzegorz Boroń stwierdził:
- To wymarzone zakończenie rundy. Teraz czas na analizę i wyciąganie wniosków, treningi w hali, serię sparingów, być może obóz kondycyjny w górach. Dziękuję wszystkim zawodnikom, trenerowi, osobom, które cały czas wspierają drużynę oraz redakcji Sportowego Tempa za zapewnienie naszym fanom w kraju i za granicą bieżących relacji z meczów naszego klubu.