Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

V liga (Kraków II): Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 3-0 (2-0)

3-0 Kamil Ostrowski 83
Żółte kartki: Ślusarz, Pajka - Czepiel, Pawlik, Sekuła, Rapacz. Widzów 100.
ORZEŁ: Pajka - Cichoń, Ostrowski, Kasprzyk, Lesiński - Dąbrowa, Bzdek (75 Górka), Ślusarz, Święch (69 Bzdek), Żak (78 B. Łętocha) - Mistarz (28 Kański).
PCIMIANKA: Nowicki - Pawlik (46 Kuboń), Czepiel, Wiechniak, K. Pandyra (80 M. Pandyra) - Majak, Chmiel (65 Moskal), Marszalik, Sekuła, Burtan (46 Rapacz) - Rojek.

Trener Orła Myślenice Paweł Karaś na przedmeczowej odprawie powiedział swoim podopiecznym, że wyznaje zasadę, iż po ewentualnych trzech porażkach z rzędu będzie musiał podać się do dymisji. Zawodnicy widocznie nie chcieli, aby stracił posadę i zrobili mu niespodziankę efektownie punktując Pcimiankę na własnym obiekcie.

Pcimianka już w 1. minucie mogła objąć prowadzenie, gdy piłka spadła na siódmym metrze pod nogi Bajaka, ale ten nie zdołał oddać strzału. Błyskawiczna kontra dała rzut rożny myśleniczanom, a po dośrodkowaniu Święcha piękną główką popisał się Mistarz, dając Orłowi na prowadzenie.

Przyjezdni bliscy wyrównania byli, gdy po podaniu aktywnego Bajaka sam na sam z Pajką znalazł się Rojek, ale jego intencje przeczytał golkiper Orła. Jeszcze w pierwszej połowie świetne wejście na boisko zaliczył Kański, który zastąpił kontuzjowanego Mistarza. Napastnik obrońca zwiódł obrońcę i między dwoma stoperami puścił w "uliczkę" Żaka, a ten w sytuacji sam na sam strzelił z pierwszej piłki w "długi" róg. Na 3-0 powinien podwyższyć Kasprzyk po świetnym dośrodkowaniu Lesińskiego, ale jego główkę szczęśliwie obronił golkiper Pcimianki.

W drugiej połowie Orzeł wciąż stwarzał zagrożenie. Między innymi Ślusarz trafił w słupek, a strzał Kańskiego efektownie sparował Nowicki. Pcimianka odpowiedziała strzałem Moskala, z którym poradził sobie Pajka oraz główką Marszalika, po której piłka poszybowała wysoko nad bramką. W ostatnich minutach Orłowcy mogli strzelić jeszcze kilka bramek, dobijając rywala, ale do siatki udało się trafić tylko raz, gdy po asyście Żaka skuteczną podcinką wynik na 3-0 ustalił Ostrowski.