Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Skawinka Skawina - Złomex Branice 0-7 (0-5)

0-4 Zegarek 30 (karny)
0-5 Zegarek 45
0-6 Zegarek 58
0-7 Sikora 75

Beniaminek krakowskiej okręgówki, Złomex Branice, rozgromił Skawinkę w Skawinie aż 7-0. Cztery gole strzelił 38-letni Paweł Zegarek, były zawodnik Cracovii.

Goście już w 6. minucie objęli prowadzenie. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Przeniosło, podał do Gorzkowskiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył worek z bramkami. Pięć minut później do siatki trafił supersnajper Branic - Paweł Zegarek, który doskonałym strzałem z dystansu zmusił bramkarza rywali do kapitulacji. W 18. minucie spotkania drugą bramkę w sezonie zdobył Tomasz Małota i było 0-3. Taki wynik nie satysfakcjonował braniczan, którzy wciąż nacierali na bramkę Andrzeja Pokrywki. Po dwóch kwadransach gry jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Zegarek. Od tej pory drużyna gospodarzy grała o jednego zawodnika mniej, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Grabowski, który w polu karnym brutalnie faulował Pawła Braka. W ostatniej minucie pierwszej połowy, swoją świetną skutecznością popisał się po raz kolejny Paweł Zegarek, kompletując hat-trick.

Druga odsłona meczu to kontynuacja bardzo dobrej gry gości, zarówno w ataku, jak i w obronie. Po niemal godzinie gry swoją czwartą bramkę w spotkaniu zdobył Paweł Zegarek. Po indywidualnej akcji byłego zawodnika Cracovii i uderzeniu piłki do pustej bramki było już 0-6. Wynik na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił Tomasz Sikora.

W spotkaniu w Skawinie trzeba pochwalić podopiecznych trenera Tomasza Kępskiego za niemal bezbłędną grę w obronie i w ataku oraz świetne kombinacyjne akcje. Udany debiut w barwach Złomexu zaliczył 20-letni Jakub Kapusta, niedawno pozyskany z Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów.

zlomex-branice.futbolowo.pl (hutniczek1950)