Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > V liga (Kraków-Wadowice)

Spójnia Osiek Zimnodół – Lotnik Kryspinów 2-1 (1-1)

1-0 Mróz 20

1-1 Kwater 30

2-1 Kasprzyk 90
Sędziował Marcin Glanowski (Wadowice). Żółte kartki: Kasprzyk – Bajorek, Cebula, Domański,. Widzów 250.
SPÓJNIA
: Kubiczek – D. Glanowski, Gawełczyk, K. Glanowski (46 Bieda), Kołodziejczyk – Czarnota (75 Szwagrzyk), Ziarno, Mróz, Kasprzyk – Porębski, Tukaj.
LOTNIK: Miś – Sendor, Kierzkowski, Jurek, Cebula – Sadko (85 W. Pituła), Bajorek, Giermek, M. Pituła (50 Piszczek) – Domański (50 Wolko), Kwater.

Lotnik nie zasłużył na porażkę, ale futbol nie zawsze bywa sprawiedliwy. Goście stwarzali większe zagrożenie pod bramką. W I połowie to oni byli bliżej objęcia prowadzenia, gdy po strzale Giermka piłka trafiła w słupek. Niebawem było 1-0, ale dla gospodarzy. Porębski podał z lewego skrzydła do Mroza, a ten z pola karnego uderzył celnie z woleja. Kryspinowianie dosyć szybko wyrównali. Po wolnym odbitą od poprzeczki piłkę Kwater głową skierował do siatki.

W II połowie lepszą szansę miał Lotnik, znowu po strzale Giermka, który tym razem (65. minuta) trafił w spojenie słupka i poprzeczki. Gdy zanosiło się na remis, w 90. minucie Kasprzyk dobił uderzenie Tukaja i Spójnia zaksięgowała 3 punkty.