Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > V liga (Kraków-Wadowice)

Świt Krzeszowice – Gościbia Sułkowice 3-2 (2-1)

2-1 Gawęcki 45
3-1 Dąbek 55
3-2 Biela 56

ŚWIT: Bury - Mikrut, Ali, Woźniak, Krzysiak - Marszałek (79 Funek), Pindiur, Podobiński (67 Mirek), Deryniowski (87 Derejko) - Gawęcki (70 Kowalczyk), Dąbek.
GOŚCIBIA: Światłoń – Łabędź, Stokłosa, D. Profic, A. Wyrwała – Łakomy, Urban (46 Biela), Ostafin, Ławrowski – W. Profic, J. Wyrwała.

Po bardzo dobrym meczu Świt wygrał z Gościbią. Spotkanie dla gospodarzy zaczęło się fatalnie, bo już w pierwszej minucie meczu - po faulu Mikruta w polu karnym - sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych; Rafał Bury nie dał się jednak zaskoczyć. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Gościbia w czwartej minucie - po składnej akcji i błędzie obrońców - objęła prowadzenie. Świt wyrównał w 20 minucie; Dominik Dąbek uderzeniem w "długi róg" pokonał Światłonia. Świt objął prowadzenie po golu "do szatni", a efektowną "główką" popisał się Paweł Gawęcki.
W drugiej części spotkania Świt zaatakował i w 55 minucie bramkę na 3-1 zdobył głową - po wrzutce Piotra Deryniowskiego - Dąbek. Goście błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Macieja Bieli i zrobiło się ciekawie. Trwały obustronne akcje i dopiero w końcówce Świt musiał się bronić przed atakami Gościbi.