Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > V liga (Kraków-Wadowice)

Wróblowianka Wróblowice - Płomień Jerzmanowice 7-0 (3-0)

4-0 Kosmal 60
5-0 Bystroń 86
6-0 Mielec 88
7-0 Najder 90
Sędziowali Szymon Putek oraz Piotr Medoń i Marcin Sankowski (Wadowice). Żółte kartki: Chochół (43, faul), T. Zgoda (63, dyskusje z arbitrem). Czerwone kartki: Chochół (66, druga żółta za faul), T. Zgoda (77, druga żółta za dyskusje z arbitrem). Widzów 80.

WRÓBLOWIANKA: Szymacha – Grzesiak (72 Lubański), Mieszko Pacanowski, Karama Sone, Postawa – Kobylski (56 Najder), Bystroń, Mikołajczyk – Gawlik, Surmański (53 Kosmal), Mielec.
PŁOMIEŃ: Szlachta – M. Kozera, Fuksiewicz, T. Zgoda, Niedziółka – A. Skrzypek (72 Pogan), Chochół, Śladowski, K. Kozera (72 P. Zgoda), Tucharz - B. Mirek.

Kto by się spodziewał, że mecz Wróblowianki z Płomieniem dostarczy takich emocji. Niestety, nie dotyczyły one czysto piłkarskich dokonań obu drużyn. W 68 minucie, niespodziewanie dla wszystkich obserwatorów spotkania, trener drużyny z Jerzmanowic - Wojciech Skrzypek - opuścił ławkę rezerwowych. Stało się to zaledwie 2 minuty po czerwonej kartce, którą ujrzał zawodnik gości Chochół. Czy to ona tak zdenerwowała szkoleniowca przyjezdnych?
- Nigdy nie staram się krytykować sędziów, ale to, co dzisiaj główny wyprawiał, to jest po prostu kompromitacja. Tak słabego arbitra dawno nie widziałem. Wróblowiance nie trzeba było pomagać. Ja przyjechałem z juniorami, nie wynik jest dla mnie najważniejszy, ale gra. Ale jeśli ktoś postępuje tak, jak pan sędzia dziś, to jest to karygodne. Mówię to z całą stanowczością i biorę za to pełną odpowiedzialność. Jest mi naprawdę przykro wobec moich młodych chłopaków, których sędzia skrzywdził swoim postępowaniem. Po prostu nie umie sędziować. A zszedłem z ławki, ponieważ gdy stałem w strefie, główny sędzia powiedział mi, bym usiadł na ławce. Ja przecież mam prawo stać w swojej strefie, tam gdzie stałem. Mam na tyle godności i honoru, że poszedłem stamtąd, bo nie chciałem, by ktoś mnie o cokolwiek podejrzewał – powiedział trener Skrzypek.
Samo spotkanie potoczyło się zgodnie z zakładanym scenariuszem. Gospodarze od początku przejęli inicjatywę. We wstępnej fazie meczu mieli jednak problemy z dokładnością. Skończyły się one w 20 minucie, kiedy to po prostopadłym podaniu z głębi pola piłkę otrzymał Gawlik i ładnym strzałem w długi róg pokonał Szlachtę. Po następnych 9 minutach Wróblowianka prowadziła już 2-0. Mielec co prawda nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem gości, jednak już kilka sekund później nie zmarnował okazji. Na 3-0 podwyższył Bystroń ładnym uderzeniem z rzutu wolnego w 35 minucie.
Na czwartą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie we Wróblowicach czekali do 60 minuty. Wtedy to wprowadzony 7 minut wcześniej Kosmal ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 66 minucie rozegrała się natomiast sytuacja, która była początkiem opisanych na wstępie wydarzeń. Wtedy to Chochół wślizgiem odebrał piłkę jednemu z zawodników gospodarzy. Z wysokości trybun wydawało się, iż uczynił to zgodnie z przepisami. Sędzia podjął jednak odwrotną decyzję, i pokazał pomocnikowi Płomienia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Zaogniło to sytuację na boisku. Niezdrowe emocje udzieliły się zwłaszcza kapitanowi przyjezdnych, Tomaszowi Zgodzie. Otrzymał on dwie żółte kartki w odstępie 14 minut i musiał opuścić boisko. Warto nadmienić, że obie spowodowane były niepotrzebnymi „pyskówkami” w stronę arbitra. Grający w dziewiątkę piłkarze outsidera z Jerzmanowic nie byli w stanie przeciwstawić się gospodarzom, tracąc w końcówce spotkania jeszcze trzy bramki. Ich autorami byli kolejno Bystroń, Mielec i Najder.
Mecz skończył się więc zgodnie z przewidywaniami. Szkoda jednak paru niepotrzebnych zdań, wypowiedzianych w stronę sędziego głównego przez rozgoryczonych zawodników gości. Abstrahując jednak od zasadności tych słów, warto pamiętać, że piłkarze są od grania, nie zaś od komentowania decyzji arbitra.