Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > V liga (Kraków-Wadowice)
Amatorzy Małopolski pokonali GKS Katowice2009-12-01 17:32:00

Reprezentacja piłkarska amatorów Małopolski pokonała dziś w meczu towarzyskim I-ligowy GKS Katowice 3-1, na jego boisku. Drużyna Małopolski, tworzona na tzw. Regions Cup, była złożona z piłkarzy amatorów z klubów III, IV i V ligi.

Mecz składał się z trzech tercji. Małopolska objęła prowadzenie w II części spotkania, po strzale w słupek i dobitce. W III tercji - jak pisze strona internetowa www.gieksa.pl - katowiczanie pozwalali rywalom na indywidualne rajdy w środku pola, co zemściło się dwoma straconymi golami.

Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Dawid Gajewski, testowany gracz Rozwoju Katowice. W zespole GKS-u, prowadzonym przez trenera Adama Nawałkę, wystąpiło wielu innych zawodników sprawdzanych pod kątem przydatności do gry w I lidze. Byli wśród nich także piłkarze z Małopolski: 16-letni pomocnik Norbert Piszczek i stoper Sylwester Wierzycki (obaj ze Skawinki Skawina). Trener Nawałka w I tercji wystawił ligowców, później testował zmienników.

GKS Katowice – Małopolska 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Gole: Gajewski - Handzlik, Praciak, Zubel
GKS:
Gorczyca (Judkowiak, Wierzbicki) – Sroka (Małkowski, Cieluch, Pytlarz), Kamiński (Hajduczek, Wierzycki), Napierała (Uszalewski, Wijas), Niechciał (Wojdyga, Sobotka) – Goncerz (Gajewski, Pytlarz, Banaś), Cholerzyński (Nowak, Górski, Sermak), Hołota (Sermak, Piszczek, Kowalczyk), Plewnia (Kubies, Gajewski, Cieluch), Iwan (Roczniak, Kędzierski, Lindner) – Kaliciak (Malicki, Piszczek, Roczniak).
MAŁOPOLSKA: Żylski (Piątek) - Drobny (Kukla), Pilch (Szewczyk), Pluta, Węgrzyn (Sawczuk) - Pyciak, Lewiński, Kusia, Morawski - Zubel (Praciak), Handzlik (Giermek).

Trenerzy reprezentacji Małopolski - Michał Królikowski i Tadeusz Piotrowski - mieli do dyspozycji zawodników z następujących klubów: