Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Trampkarze młodsi > I liga (Kraków)
Szczęście Górnika w meczu z Wieczystą2010-05-05 01:18:00

Mecz rewanżowy z Górnikiem Wieliczka miał bardzo podobny przebieg do tego rozegranego jesienią na boisku Wieczystej i również zakończył się wynikiem 1-1. Przebieg meczu również był bardzo podobny. Piłkarze Górnika jesienią walczyli na wyjeździe w "9" przeciwko "11", a teraz "10" na "11".

KS Górnik Wieliczka - KS Wieczysta Kraków 1-1 (0-0)

0-1 Dawid Jazgar 32
1-1 Kamil Miękina 60

Mecz odbył się w Czarnochowicach. Widzów ok. 30.
WIECZYSTA: Sebastian Małysza, Damian Sałapat, Łukasz Michalik (50 Jakub Wojdan), Jan Tomasik (45 Jakub Goleniec), Mateusz Gil, Jakub Tracz, Dawid Jazgar, Jakub Dąbrowski (45 Michał Kurdziel), Stanisław Hejmo (45 Piotr Nogieć), Tomasz Białowąs (50 Szymon Dubiel), Michał Maczur (55 Kacper Kordecki).

Początek meczu miał bardzo zacięty przebieg. Co prawda Wieczysta utrzymywała się więcej przy piłce, ale nie stworzyła sobie klarownych sytuacji podbramkowych. Od 20. minuty krakowianie z większym impetem zaatakowali bramkę gospodarzy stwarzając sobie kilka groźnych sytuacji. Przy strzale kapitana Wieczystej Dawida Jazgara dobrze zachował się bramkarz Górnika przenosząc piłkę nad poprzeczką, chwilę później silny strzał Jakuba Tracza zatrzymał się na górnej części słupka, a później kolejno próbowali jeszcze Tomek Białowąs i Michał Kurdziel.

W tej części gry miała też miejsce kontrowersyjna sytuacja po strzale i dobitce Jakuba Tracza, kiedy piłkarz Górnika zatrzymał piłkę ręką w polu karnym.

Druga połowa rozpoczęła się mocnym akcentem i już w 32. minucie po podaniu Jakuba Tracza i strzale Dawida Jazgara goście wyszli na prowadzenie. Im bliżej końca tym przewaga Wieczystej była coraz większa. Krakowianie nie potrafili jednak udokumentować swojej przewagi bramkami. Strzały gości trafiały w słupek i poprzeczkę lub też z linii bramkowej wybili piłkę obrońcy.

Gospodarze w ostatniej minucie desperacko ruszyli do przodu i po błędzie defensywy Wieczystej doprowadzili do wyrównania...