Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Trampkarze młodsi > I liga (Kraków)
Turniej ZINA CUP: Hutnik przed Sandecją i Wisłą (FOTO)2009-09-07 17:49:00

Trampkarze młodsi Hutnika, prowadzeni przez trenera Łukasza Terleckiego, wygrali turniej ZINA CUP w Pustyni k. Dębicy. Zwycięstwo tym cenniejsze, że drużyna została podzielona na dwa składy (jeden grał w sobotę z Karpatami Siepraw w I lidze).

Był to dla Hutnika pierwszy turniej, w którym drużyny grały po 11 zawodników w polu, na całe boisko. Zawodnicy żałowali tylko, że cały mecz trwał zaledwie 25 minut, mniej niż jedna połowa spotkania w lidze.
Pierwszy mecz, w deszczu, Hutnik wygrał z GKS Katowice 1-0. Następnie wygrana ze Stalą Mielec 3-0 i w ostatnim meczu grupowym remis z czeską Spartą Brno 0-0. W sobotę w ćwierćfinale hutnicy pokonali UKS Jasło 3-1 i znaleźli się wśród 4 najlepszych drużyn turnieju, obok Wisły, Sandecji i Atletic z Rumunii. W półfinale Hutnik wygrał z Rumunami 2-0, a Wisła zremisowała 0-0 z Sandecją (karne lepiej wykonywali zawodnicy z Nowego Sącza).
Finał zakończył się rezultatem bezbramkowym i doszło do rozstrzygnięcia dopiero w rzutach karnych. Sandecja swój limit szczęścia wyczerpała w meczu z Wisłą i to Hutnik został zwycięzcą całego turnieju. Drugie miejsce zajęła Sandecja Nowy Sącz, trzecie Wisła Kraków po zwycięśtwie 2-0 nad rumuńskim Atletikiem.
Królem strzelców został Bartek Czarnecki z Hutnika, brawa dla całej drużyny i trenera.
Oto skład zwycięskiej drużyny Hutnika: Bereta, Pojedyniec, Gądek, Chmielowski, Kalisz, Filipek, Romuzga, Sikora, Radwanek, Czarnecki, Zawadzki, Musiał, Ogonowski, Pasionek, Króliczak, Rogóż, Byszewski.
Na podstawie: hutnik98.futbolowo.pl