Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Rozgrywki halowe
Młode talenty grają w piłkę, a nie na wynik!2010-03-27 20:15:00

Dzisiaj od samego rana na obiektach J&J Sport Center w Skotnikach odbywały się mecze piłkarskie drużyn trampkarzy najmłodszych (rocznik 1999 i młodsi) w ramach I Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Talentów. Organizatorem imprezy jest Akademia Piłkarska 21 im. Henryka Reymana.


Od początku swojej działalności, twórcy Akademii Piłkarskiej 21 podkreślali, że najważniejsze dla nich jest wyszkolenie jak największej ilości chłopców, którzy w przyszłości mogliby zasilić ligowe zespoły piłkarskie, a nie doraźny wynik osiągany w rozgrywkach trampkarzy. Trwająca impreza wychodzi naprzeciw właśnie tym postanowieniom.

W ciągu dwóch dni młodzi piłkarze mogą podnosić swoje sportowe umiejętności, grać w piłkę i zdobywać doświadczenie. Obok dwóch zespołu Akademii, udział w imprezie biorą zespoły: Hutnika Kraków, Polonii Warszawa, SEMP Warszawa, Górnika Zabrze, MOSiR Jastrzębie, Dunajca Nowy Sącz, ŁKS Łódź, SMS Łódź, Sandecji Nowy Sącz, Warty Poznań, Igloopolu Dębica i Arki Gdynia. W sumie na boisku pojawiło się 210 zawodników z całej Polski.

Formuła Spotkania różni się od tradycyjnych turniejów organizowanych w Polsce. Organizatorzy imprezy chcieli uniknąć niezdrowej rywalizacji wywołanej chęcią zdobycia jak najwyższego miejsca, pucharu, często kosztem idei samego szkolenia młodych piłkarzy, czyli tego, co powinno przyświecać wszystkim trenerom pracującym z młodzieżą. Chcą oni, aby młodzi piłkarze, bez niepotrzebnego stresu związanego ze straconą bramką, czy popełnionym błędem, mieli możliwość spotkania się ze swoimi rówieśnikami i podnoszenia swoich umiejętności w czysto sportowej rywalizacji.

Idea ta spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem zaproszonych przez Akademię zespołów. Założyciele Akademii wierzą, że formuła takich spotkań ma szansę na stałe zaistnieć w programie szkolenia piłkarskiego w Polsce.

W czasie trwania imprezy cały czas trwa również zbiórka funduszy na rzecz ciężko chorej Natalki Góreckiej. Można spróbować szczęścia w loterii fantowej, a także wylicytować liczne pamiątki piłkarskie przekazane na ten właśnie cel między innymi przez Tomasza Frankowskiego, Mirosława Szymkowiaka, Radosława Sobolewskiego, a także zespoły Arki Gdynia i GKS Katowice. Więcej informacji na oficjalnej stronie Akademii: www.ap21.pl

Zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej do odwiedzenia obiektów J&J Sport Center w Krakowie, przy ul. Winnickiej 40. Początek niedzielnych gier o godzinie 8 rano.
mk
WIADOMOŚCI

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty