Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Rozgrywki halowe
Podokręg Wieliczka - najlepsi: Puszcza, Gdovia i Nadwiślanka (FOTO)2010-03-23 18:53:00

Dobiegły końca rozgrywki X turnieju halowego trampkarzy starszych i młodszych oraz V turnieju juniorów starszych organizowane przez Podokręg Piłki Nożnej w Wieliczce.


Rozgrywki rozpoczęto 9 stycznia i przez kolejnych 11 tygodni trwała rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych. Wielki finał z udziałem członka Zarządu PZPN i wiceprezesa sportowego MZPN, Zbigniewa Lacha, nastąpił w Niepołomicach.

W jubileuszowych turniejach wzięła udział rekordowa ilość drużyn. Do rywalizacji zgłoszono 42 zespoły z 22 klubów działających w strukturach MZPN Kraków - Podokręg Wieliczka, w tym: 19 w kategorii juniora starszego, 15 w kategorii trampkarzy starszych oraz 8 drużyn w kategorii trampkarzy młodszych. W rozgrywkach reprezentowane były gminy (miasta i gminy): Gdów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kłaj, Kraków, Niepołomice, Nowe Brzesko i Wieliczka.

W związku z duża liczbą uczestników (588) rozgrywki prowadzone były w dwóch fazach: eliminacyjnej i finałowej. Jedynie w kategorii trampkarzy młodszych (startowało 8 zespołów) nie prowadzono rozgrywek eliminacyjnych i drużyny przez okres 4 tygodni rywalizowały systemem „każdy z każdym”. W całym turnieju zespoły miały do rozegrania 175 spotkań, z czego odbyło się 166. Łącznie strzelono 818 goli, co daje przeciętną prawie 5 bramek na mecz: juniorzy starsi - 364, trampkarze starsi - 319, trampkarze młodsi - 135.

Podokręg Wieliczka czyni starania w celu zmodyfikowania rozgrywek halowych np. w formie systematycznych rozgrywek ligowych. Być może Turniej organizowany w tym roku będzie ostatnim przeprowadzonym w starej formie. Potrzebna jest jednak ścisła współpraca i pomoc ze strony władz gminnych, klubów sportowych, działaczy klubowych i Podokręgu, jak również zabezpieczenie większej ilości środków na wynajem hal sportowych, nagród oraz innych wydatków związanych ze zmianami w systemie prowadzenia rozgrywek.

Prezesa Podokręgu Wielickiego, Andrzeja Strumińskiego, bardzo cieszy duża frekwencja, co daje możliwość przeglądu najlepszych zawodników i drużyn w kontekście powołanych przez Podokręg Wielicki kadr piłkarskich w różnych kategoriach wiekowych. Podziękowania za pomoc finansową należą się władzom Wieliczki (burmistrz Artur Kozioł, zastępca Henryk Gawor) i Niepołomic (burmistrz Roman Ptak). Do sprawnego przeprowadzenia rozgrywek przyczyniło się liczne grono działaczy Podokręgu Wieliczka: Agnieszka Włodek, Jerzy Cholewa, Julian Chorobik, Mieczysław Kępa, Adam Kowal, Marek Malarz, Grzegorz Włodek i Sławomir Ząbek. O smaczne bułeczki dla młodzieży zadbał Jarosław Pieprzyca (piekarnia „Iwona”, Niepołomice).

KLASYFIKACJA ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ NIEPOŁOMICE 2010

JUNIORZY

1. Puszcza Niepołomice
2. Nadwiślanka Nowe Brzesko
3. Piłkarz Podłęże
4. Grajpek Grajów
5. KS Rajsko
6. Wawrzynianka Wawrzeńczyce
7. Strażak Kokotów
8. Czarnochowice
9. Wilga Golkowice
10. Błękitni Bodzanów
11. UKS Sygneczów
12. Wiarusy Igołomia
13. Dąb Zabierzów Bocheński
14. Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
15. Zieloni Niegowić
16. Wieliczanka Wieliczka
17. Zryw Szarów
18. Batory Wola Batorska

Najlepszy zawodnik: Patryk Oraczewski (Nadwiślanka Nowe Brzesko)
Najlepszy bramkarz: Kamil Siwek (Puszcza Niepołomice)
Klasyfikacja strzelców: 23 - Kamil Dudzik (Piłkarz Podłęże), 19 - Patryk Oraczewski (Nadwiślanka Nowe Brzesko), 15 - Konrad Komenda (Wawrzynianka Wawrzeńczyce)

TRAMPKARZE STARSI

1. Gdovia Gdów
2. Nadwiślanka Nowe Brzesko
3. Wilga Golkowice
4. Piłkarz Podłęże
5. Wieliczanka Wieliczka
6. KS Rajsko
7. Zryw Szarów
8. Strażak Kokotów
9. Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
10. Puszcza Niepołomice
11. Czarnochowice
12. UKS Sygneczów
13. Grajpek Grajów
14. Złomex Branice
15. Śledziejowice 

Najlepszy zawodnik: Kamil Czajkowski (Gdovia Gdów)
Najlepszy bramkarz: Adrian Łapczyński (Gdovia Gdów)
Klasyfikacja strzelców: 24 - Kamil Kłoda (Nadwiślanka Nowe Brzesko), 22 - Kamil Czajkowski (Gdovia Gdów), 14 - Michał Bruzda (Wilga Golkowice)

TRAMPKARZE MŁODSI

1. Nadwiślanka Nowe Brzesko
2. Grajpek Grajów
3. Piłkarz Podłęże
4. Złomex Branice
5. UKS Sygneczów
6. Wilga Golkowice
7. KS Rajsko
8. Concordia Pawlikowice

Najlepszy zawodnik: Michał Wełna (Złomex Branice)
Najlepszy bramkarz: Dominik Cygan (Grajpek Grajów)
Klasyfikacja strzelców: 16 - Norbert Czaja (Nadwiślanka Nowe Brzesko), 14 - Gabriel Batko (Wilga Golkowice), 12 - Marcin Stefanik (UKS Sygneczów)

AWC


n1a.jpg
n2a.jpg
n3a.jpg
n4a.jpg
n5a.jpg
n7a.jpg
n8a.jpg
n9a.jpg
n10a.jpg
n11a.jpg


WIADOMOŚCI

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty