Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Przebój Wolbrom wygrał z Puszczą Niepołomice, Palczewski obronił karnego2012-03-10 22:27:00

III-ligowy Przebój Wolbrom pokonał II-ligową Puszczę Niepołomice 1-0 w sparingowym meczu w Wolbromiu. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy mieli okazję zaprezentować się licznym fanom, spragnionym piłki.

Pierwsza połowa nie porwała publiczności. Bramkarze nie mieli zbyt wielu okazji do interwencji i sami w trakcie spotkania musieli się dogrzewać. Zabrakło okazji strzeleckich, ale niestety nie pecha. Już w 9. minucie z bólem pachwiny boisko musiał opuścić wypożyczony z Brzeska do Przeboju Sebastian Głaz. Młody pomocnik ustawiony był w środku pola obok Sławomira Dudy. Po jego zejściu do środka powędrował Mariusz Kostek, który mecz zaczął na skrzydle, a jego miejsce na prawej flance zajął inny z nowych nabytków - Damian Wsół, pozyskany z SMS-u Kraków. W 25 min z kolei z urazem boisko opuścił Tomasz Jarosz, ale dało to okazję do przywitania się z wolbromskimi kibicami Józefowi Mazeli, który wraca do gry po ciężkiej kontuzji.

Drugą połowę oglądało się już dużo ciekawiej. Co prawda boisko jeszcze pozostawiało trochę do życzenia, ale zawodnicy jednej i drugiej drużyny potrafili pokazać kilka ciekawych akcji. Jak chociażby ta w 54. minucie, kiedy świetnie prawą stroną urwał się Kostek i dośrodkował w pole karne, gdzie obrońcy z Niepołomic nie upilnowali Daniela Jarosza, a ten nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Bramka ta dała Przebojowi skromne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem, ale swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył także świetnie dysponowany Maciej Palczewski. Bramkarz "trójkolorowych" w 72. minucie obronił rzut karny podyktowany po zagraniu Ochmana, a popisał się jeszcze kilkoma innymi wybornymi interwencjami.

Sobotni sparing dla obu ekip był ostatnim sprawdzianem przed meczami o stawkę. Przebój już w najbliższą środę gra w Zarzeczu. Miejscowy Strumyk występujący w B-klasie podejmie u siebie trzecioligową jedenastkę z Wolbromia w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz. W niedzielę pierwszy w tym roku mecz III ligi - Przebój Wolbrom zmierzy się w Nowym Wiśniczu z liderującą wraz z Popradem Muszyna drużyną Szreniawy. Puszcza zacznie wiosenne występy w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przebój Wolbrom - Puszcza Niepołomice 1-0

1-0 Daniel Jarosz 54

Przebój: Palczewski - Morawski, Ochman, Kiczyński, Wdowik - Kostek (55 Zgoda), Duda, Głaz (9 Wsół, 90 Cupiał), Wiśniewski (63  Spurna) - T. Jarosz (25 Mazela,76 Pazurkiewicz), D. Jarosz.