Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Dalin wygrał sparing w Piaskach Wielkich2012-07-21 14:04:00 AnGo

Czwartoligowy Orzeł Piaski Wielkie przegrał na własnym boisku mecz kontrolny z trzecioligowym Dalinem Myślenice 0-2. Dla gości to trzeci sparing; w środę podopieczni Marcina Gędłka pokonali najpierw Halniaka 3-0, a następnie Świt Krzeszowice 4-2.

Orzeł Piaski Wielkie - Dalin Myślenice 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

0-1 testowany 49

0-2 Szwajdych 78

ORZEŁ: Papież (61 Paździor) - Wolak, Załęga, Juraszek, Zygmunt - Fijałek (31 Łabuś, 83 Chachlowski), Mróz, Łazarczyk (76 Zawiła), Petho (61 Fijałek) - Adamczyk, testowany (61 Siedlarczyk). Trener: Marek Holocher.

DALIN: testowany 1 (50 testowany 2) - Tokarz, testowany 3, Słonina, P. Senderski - Bednarz (37 testowany 4), Madej, Niedźwiedź (22 Żądło, 61 Bednarz), Pyzio - Szwajdych, Litewka. Trener: Marcin Gędłek.

Myśleniczanie stracili bramkarza Martina Szwieca (odszedł do Garbarni), stąd dzisiaj zaprezentowało się dwóch testowanych golkiperów. Z kolei w Orle spore zmiany - definitywnie odeszli Paweł Szuflita (wrócił do rodzinnych Tuczemp) i Piotr Wajda (Garbarnia). Zabrakło bramkarza Sławomira Szymachy, Kamila Myśkowa, Marcina Ciepłego i kontuzjowanego Tomasza Czyżowskiego. Treningi ma wznowić w poniedziałek Dawid Wrzodek, a niepewna jest dalsza gra Pawła Bodziocha. Młody bramkarz Jakub Wałach i Tomasz Targosz szukają szczęścia w innym klubie, a z ostatnich wiadomości wynika, że zainteresowanie nimi wyraziła Jutrzenka Giebułtów.

Sobotni sparing (3x30 minut) był wyrównany, a obie drużyny seryjnie marnowały świetne okazje. Znacznie więcej mieli ich zawodnicy Orła. W 15 minucie testowany napastnik, w 47 Mariusz Łabuś, w 75 Jakub Juraszek, a w 88 minucie Łukasz Adamczyk powinni trafiać. W Dalinie Paweł Szwajdych w 29 minucie przymierzył w poprzeczkę, a siedem minut później przegrał pojedynek z Mariuszem Papieżem.

Pierwszego gola goście zdobyli po niefortunnym wślizgu Michała Mroza, po czym testowany gracz z Porońca Poronin w sytuacji sam na sam trafił do siatki. Sędzia boczny wprawdzie podniósł chorągiewkę, ale główny - po konsultacji - słusznie wskazał na środek boiska. Druga bramka to ładne uderzenie w dłuższy róg Pawła Szwajdycha.