Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Wisła w gościnnym Tarnowie, na trybunach tłumy2012-05-29 20:29:00

Na pożegnanie sezonu 2011/2012 Wisła Kraków zagrała w meczu przyjaźni z Unią w Tarnowie. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Jedną z bramek dla wiślaków zdobył testowany Romell Quioto, w pierwszej drużynie zadebiutował syn Clebera - Lucas Guedes.

Unia Tarnów w miniony weekend wywalczyła awans do II ligi, a jednym z punktów świętowania w Tarnowie sukcesu Jaskółek był mecz z krakowską Wisłą. Do gościnnego miasta "Biała Gwiazda" przyjechała w możliwie najsilniejszym składem, mimo że nie wszyscy mogli zagrać. I tak na trybunach zasiedli Cwetan Genkow, Rafał Boguski, Daniel Brud, Gervasio Nunez i Milan Jovanić.

Trener Michał Probierz dał szansę gry przeciwko Unii czterem testowanym piłkarzom: Filipowi Snopkowi, Damianowi Burasowi, Przemysławowi Szymińskiemu i Romellowi Quioto. Do składu wrócił także Kew Jaliens, a 27-minutowy debiut w barwach pierwszej drużyny zaliczył Lucas Guedes, syn byłego obrońcy Białej Gwiazdy, Clebera.

W Jaskółczym Gnieździe, gdzie rozgrywano spotkanie, panowała przyjazna atmosfera dzięki fanom Unii i Wisły, ale na boisku nikt nie zamierzał odstawiać nogi. Gospodarze od początku meczu grali pewnie i dominowali na boisku. Kilka razy zagrozili bramce Wisły strzeżonej przez 18-letniego Filipa Snopka, ale do 35. minuty młody golkiper pozostawał niepokonany. W paru sytuacjach Snopek wykazał się świetnymi interwencjami, ale w 35. minucie dał się pokonać po strzale Sławomira Matrasa. Krakowianie w pierwszej części pojedynku ze świeżo upieczonymi drugoligowcami nie stworzyli wielu sytuacji pod bramką Tomasza Libery, ale w 26. minucie powinni prowadzić. Romell Quioto przeniósł piłkę nad Liberą, miał przed sobą pustą bramkę, ale z 16 metrów posłał futbolówkę obok słupka.

W drugiej połowie Snopek skapitulował jeszcze raz, tym razem po trafieniu Jakuba Wróbla. Podopieczni Michała Probierza mieli swoje szanse na gole i jedną z nich wykorzystali. W 84. minucie po rajdzie prawą stroną piłkę płaskim strzałem w bramce Unii umieścił Dawid Kamiński. W odpowiedzi gospodarze mogli zaliczyć trzecie trafienie, ale futbolówka po strzale Wróbla trafiła w słupek. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 90 minucie, gdy gola na 2-2 zdobył Romell Quioto.

Unia Tarnów – Wisła Kraków 2-2 (1-0)
1-0 Matras 35
2-0 Wróbel 58
2-1 Kamiński 84
2-2 Quioto 90
Sędziował Mariusz Kuś (KS Tarnów). Żółte kartki: Szczerba, Adamski. Widzów 7000.
Unia Tarnów: Libera (54 Pietuch) – Witek (54 Jamróg), Kazik (89 Pawlak), Furmański (78 Orlik), Węgrzyn (73 Nowak) – Radliński (54 K. Wilk) , Kostecki (69 Urbanek), Ślęzak (46 Szczerba), Matras (78 Gurgul) – Popiela (54 Adamski), Sojda (46 Wróbel).
Wisła Kraków: Snopek – Szymiński (63 Lepiarz) , Czekaj, Piwowarczyk (63 Jaliens), Ślęczka (46 Stanek, 74 Arian) – Szewczyk (46 Karłowicz, 63 Lucas), C. Wilk (77 Moskal), Buras (46 Jirsak), Małecki – Quioto, Rojewski (46 Kamiński).