Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Lubrzanka Kajetanów - Garbarnia 0-3 (0-0)

0-1 Schacherer 70
0-2 Kalemba 74
0-3 Praciak 80

Sędziowali Rafał Rzeszutek oraz Michał Jagieła i Sławomir Wydra (Starachowice). Żółte kartki: Treter, Woszczycki - Pluta. Widzów 100.
LUBRZANKA: Zieliński - Waldon, Siwek, Sobieraj, Treter - K. Bracha, Woszczycki (60 Pałgan), Stefański, Supierz - M. Bracha, Staszewski.
GARBARNIA: Żylski - Małota, Szewczyk, Pluta, Schacherer - Kosowicz, Chodźko, Kalemba, Przeniosło - Praciak, Stokłosa.

Do przerwy przeważała Lubrzanka, w 12. minucie w jednej akcji miała aż cztery sytuacje bramkowe, ale optycznej przewagi nie zdyskontowała. Garbarnia dopiero po dwóch kwadransach zaczęła grać, ale - jak powiedział po meczu jej trener Krzysztof Szopa - uwidoczniła się wtedy przewaga fizyczna i kwestią czasu było w jakich rozmiarach jego podopieczni wygrają ten mecz.

Trzy bramki padły w odstępie 10 minut. W 60. minucie Kalemba zacentrował z wolnego, Praciak główkował w poprzeczkę, ale dobitka Schacherera była skuteczna. Na 2-0 podwyższył Kalemba, bardzo ładnym strzałem z 25 metrów. Wynik ustalił Praciak po błędzie bramkarza Zielińskiego. Dwa razy mógł się jeszcze na listę strzelców wpisać Chodźko, natomiast gol strzelony przez Szewczyka już przy stanie 3-0 został anulowany z powodu spalonego. Jedyną okazję dla gospodarzy w tej fazie meczu miał w 90. minucie Sobieraj.