Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Wierna Małogoszcz - Unia Tarnów 2-1 (2-0)

1-0 Rogala 16

2-0 Hajduk 40

2-1 Kucharzyk 56

Sędziował Andrzej Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Pawłowski, Hajduk – Łapuszek,  Drozdowicz.
WIERNA: Pedrycz – Piotrowski , Gołąbek, Bień, Kwaśniewski – Trybek (70 Kita), Pawłowski, Rogala, Kowalski (90 Bętkowski) – Hajduk (60 Foksa), Drej (85 Stanek).
UNIA: Lisak – Pawlak, Bartkowski, Łapuszek – Kazik, Ocłoń (46 Nytko), Bomba (50 Rodak), Radliński, Witek (60 Węgrzyn) – Kucharzyk, Drozdowicz (75 Saratowicz).

Wierna Małogoszcz przerwała serię spotkań bez porażki tarnowian. Zaczęła mocno zdeterminowana, od ataków, które w 16. minucie dały jej bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkował  Kowalski, a Rogala z 16 metrów mocnym strzałem pokonał Lisaka. Wierna wciąż przeważała, Trybek trafił w poprzeczkę, potem Hajduk w słupek, w 40 minucie ten ostatni podwyższył wynik na 2-0, kończąc celnym strzałem akcję Dreja. Unia walczyła po przerwie, w 56. minucie kontaktową  bramkę zdobył Kucharzyk i odtąd goście mocno przycisnęli rywali, ale ci zdołali obronić zwycięstwo, na tym wyłącznie się w drugiej połowie skupili.