Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Szybkie zejście debiutanta

Naprzód Jędrzejów – Kmita Zabierzów 1-1 (1-1)

0-1 Mazela 6
1-1 Puchrowicz 26 (karny)
Sędziował Mateusz Kowalski (Kielce). Żółte kartki: Fryc, Bomba, Celarski. Czerwona kartka – Burzyński (87, niesportowe zachowanie. Widzów 350.

NAPRZÓD: Misztal – Olszewski, Styczeń, Puchrowicz, Dudek – Kubiki (75 Motyczyński), Ł. Gajda, A. Rusin (46 K. Gajda), Sarr – Fryc, Samburski (46 M. Rusin).
KMITA: Bomba – Krauz, Powroźnik, Celarski, Kominiak (70 Gad) – Trzmielewski, Drewniak (65 Wojdała), Sepioł, Mitka (46 Kozubowski) – Mazela (78 Burzyński), Strojek.

– Mieliśmy obiecujący początek – po prostopadłym podaniu do Strojka, ten mógł już strzelać, ale zdecydował się na podanie do jeszcze lepiej ustawionego Mazeli, który dopełnił formalności. W ten sposób od 6 minuty prowadziliśmy, ale później się pogubiliśmy – przyznaje trener Kmity Piotr Jawień.
Naprzód miał sporo sytuacji. Wyrównał jeszcze w pierwszej połowie. – Akcja gospodarzy poszła lewą stroną, po podaniu od stopera Fryc wychodził na czystą pozycją, sfaulował go Bomba – relacjonuje trener Kmity. "Jedenastkę" na gola zamienił Puchrowicz.
W drugiej połowie Naprzód miał szanse na zdobycie zwycięskiej bramki, nie był jednak skuteczny. Ostatnie minuty Kmita spędził w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę dostał Burzyński. – Nie nagrał się w III-ligowym debiucie, bo wszedł chwilę wcześniej. Został sfaulowany, a potem powiedział coś sędziemu – mówi o winie młodego piłkarza Jawień.
W podstawowym składzie zabierzowian wyszedł z kolei inny wychowanek klubu – Drewniak. - I on, i Celarski spisali się przyzwoicie, nadal będziemy stawiać na młodzież, bo celem jest nie tylko utrzymanie w III lidze, ale i ogrywanie w niej wychowanków – podkreśla Jawień, zadowolony z punktu. - Po 0-4 z Hutnikiem u siebie, różnie zespół mógł zareagować, ale wywalczył punkt w wyjazdowym meczu.