Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Rekord nieskuteczności

Unia Tarnów – Czarni Połaniec 0-2 (0-2)

0-1 Obierak 29
0-2 Meszek 45+2 (karny)
Sędziował Szczepan Górczyński (Ostrowiec Święt.). Żółte kartki: Pawlak – Szymański. Widzów 400.
UNIA:
Wilczyński – Pawlak, Mikołajczyk, Łapuszek, Pietrucha (46 R. Witek) – Radliński, Ocłoń, Kazik, Węgrzyn – Drozdowicz (64 Bogacz), Kucharzyk.
CZARNI: Daniel – Korona, Łukawski, M. Witek – Szymański (61 Kiciński), Obierak, Meszek, Janowski, P. Cecot – Kajda, Gębalski (90 Sobierajski).

Tarnowianie ustanowili chyba rekord nieskuteczności. Mogli wygrać wysoko, a przegrali 0-2. W pierwszych 30 minutach Unia miała kilka świetnych sytuacji (najlepsze Drozdowicz, który spudłował z 3 m i Ocłoń, który z wolnego trafił w słupek), ale prowadzenie objęli goście. M. Witek zacentrował z wolnego, piłka za chwilę do niego wróciła, a kolejne dośrodkowanie doszło do Obieraka, który z 7 m strzelił głową w prawy, dolny róg. Nie do upilnowania dla obrońców gospodarzy był napastnik Czarnych Kajda. W 40 min jego uderzenie wybił z linii bramkowej Mikołajczyk. W przedłużonym czasie I połowy Kajda wyszedł na czystą pozycję (gospodarze słusznie uważali, że był na spalonym), po czym został sfaulowany przez bramkarza Wilczyńskiego. Karnego pewnie, w prawy, dolny róg, wyegzekwował Meszek.
Unia marnowała szansę za szansą. Kucharzyk w 31. minucie nie trafił do bramki z metra. Łapuszek, dwukrotnie Bogacz i Pawlak też nie potrafili pokonać golkipera Czarnych – Daniela, mimo że mieli wymarzone okazje.
Goście mogli dobić unistów na 5 minut przed końcem, gdy Gębalski został przewrócony w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki.