Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Dalin Myślenice - MKS Alwernia 4-0 (3-0)

1-0 Kałat 11
2-0 Marchiński 32
3-0 Nowak 33
4-0 Nowak 61
Sędziował Tomasz Piróg (Kraków). Żółte kartki: Nahle, Kuć, J. Cecuga. Widzów 150.
DALIN:
Kipek - Moskal (66 Rojek), Banaszkiewicz, Pilch, Marchiński - Stelmach, Kałat, Muniak, J. Górecki (83 Burtan) - Kęsek (85 Płonka), Nowak.
ALWERNIA: Chuderski - P. Cecuga, Nahle, Dukała, Senderski - Kuć (46 Budziaszek), Jajko, Pater (66 Domżał), Baster - J. Cecuga (87 Zieliński), Józkowicz.

Na chroniczne kłopoty kadrowe i finansowe Dalinu trener Wiesław Bańkosz jest chyba jedynym rozwiązaniem. Słynący z optymizmu szkoleniowiec nie przejął się kłodami, które los rzuca mu pod nogi (ubyli kluczowi gracze ubiegłego sezonu bracia Drobni i bramkarz Szuba, w dodatku kontuzje wykluczyły z pierwszego meczu Góreckiego i Myśkowa) i tak zmotywował zespół, że ten pokonał słynącą z niezłej defensywy Alwernię aż 4-0. To był trudny debiut beniaminka i jego nowego trenera Marcina Gędłka. Strzelanie zaczęło się szybko – w 11. minucie od trafienia Dawida Kałata przy asyście Michała Nowaka. Goście dużo robili, żeby ułatwić zadanie pozostałym strzelcom, popełniając fatalne błędy w obronie. Skorzystali z nich Tomasz Marchiński w 32. minucie i minutę po nim Nowak (Sergio Nahle właściwie podał mu piłkę pod nogi). Ten sam piłkarz zakończył strzelanie w 61. minucie. Okazji miał nawet więcej, ale na szczęście dla Alwerni nie był jeszcze bardziej skuteczny. Gościom, z rytuniarzem Markiem Basterem w składzie, nie udało się choćby honorowo trafić. W 40. minucie szczęście było blisko, ale po „główce” Jarosława Cecugi piłka trafiła tylko w słupek.