Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Trzy kwadranse bez strzału

Unia Tarnów - Wierna Małogoszcz 1-1 (1-0)

1-0 Ocłoń 17

1-1 Piotrowski 50

Sędziował Mariusz Wrażeń (Gorlice). Czerwona kartka Pawlak (Unia, 77, dwie żółte).

Raz jeszcze potwierdziło się, że Wierna stanowi dla Unii nadzwyczaj niewygodnego rywala. Wprawdzie dziś „Jaskółki” zdobyły wreszcie pierwszy punkt na rywalach, ale ten remis nie powinien satysfakcjonować trenera Marcina Manelskiego i jego piłkarzy.

W drużynie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Drozdowicza oraz pauzujących za kartki Krokera i Rodaka. W 13. minucie, po wolnym Ocłonia, trafił do siatki Pawlak, lecz gol został anulowany z powodu popełnienia faulu na bramkarzu Wiernej. Jednak chwilę później rajd lewym skrzydłem przeprowadził Kucharzyk, wycofał piłkę na 16. metr do Ocłonia, który lewą nogą pokonał zasłoniętego bramkarza gości. Po objęciu prowadzenia Unia spuściła z tonu, inicjatywa przeszła na stronę Wiernej, która stworzyła sobie kilka okazji pod bramką Lisaka.

W 52. minucie Piotrowski oddał „strzał rozpaczy” z odległości ok. 35 metrów i piłka wylądowała w górnym rogu bramki Lisaka. Już przy stanie 1-1 Wierna powinna objąć prowadzenie, jeden z jej zawodników fatalnie jednak przestrzelił w doskonałej sytuacji. W 77. minucie, po zainkasowaniu drugiej żółtej kartki, musiał opuszczać murawę gracz Unii, Pawlak.

Tarnowianie nie oddali po zmianie stron ani jednego strzału na bramkę Wiernej, co wystarcza za cały komentarz. W tej fazie meczu znacznie lepiej prezentowali się goście.