Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Puszcza Niepołomice - Hetman Włoszczowa 4-1 (2-1)

1-1 Świstak 35
2-1 Świstak 45+2
3-1 Cichy 46
4-1 Dutka 86

Sędziowali: Mariusz Stolarz oraz Piotr Pytka i Jacek Wielgosz (Brzesko). Żółte kartki: Kusia - Szafrański. Widzów 100.
PUSZCZA: Zachariasz - Marcin Morawski, Świstak, Lewiński, Orłowski (67 Maciej Morawski) - Kmak, Ankowski (18 Kusia), Michał Morawski, Piotr Morawski - Cichy (67 Włodarczyk), Zubel (78 Dutka).
HETMAN: Kowalski - Fidera, Wroński, Szafrański (63 K. Podsiedlik), D. Podsiedlik (56 Skiba) - Oduliński, Zaganiacz, Rak, Kozieł - Orzeł, Gawron.

Puszcza musiała zagrać kolejny mecz bez swego kapitana, Bernasa, który kończy pauzowanie za czerwoną kartkę w meczu z Juventą. W 18. minucie tuż nad poprzeczką strzelił P. Morawski, a chwilę później uderzenie Kmaka trafiło w  nogi obrońców gości. W 31. minucie dogodną sytuację z gatunku „sam na sam” miał Zubel, ale Kowalski nie dał się zaskoczyć.

Natomiast odniósł bramkowy skutek pierwszy kontratak gości, po zagraniu Kozieła piłkę do siatki Zachariasza posłał Orzeł. Odpowiedź Puszczy była błyskawiczna. Kusia podał piłkę do Świstaka, który z bliskiej odległości wyrównał. Ten sam zawodnik w przedłużonym czasie pierwszej połowy, po dośrodkowaniu P. Morawskiego oddał skuteczny strzał głową.

50 sekund po wznowieniu meczu niepołomiczanie prowadzili już 3-1. Doszło do zamieszania w polu karnym, piłkę wyłuskał Cichy i powiększył zaliczkę drużyny Tadeusza Piotrowskiego. Puszcza następnie zmarnowała kilka sytuacji, ale inaczej zachował się wprowadzony do gry Dutka, który po asyście Kusi uderzył celnie w tzw. długi róg.