Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Ciężko osiągnięty cel

Hetman Włoszczowa - Garbarnia Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Chodźko 75
Sędziował Andrzej Śliwa (Świętokrzyski ZPN). Żółte kartki: Szafrański, Wroński, Orzeł - Stokłosa. Widzów 200.
HETMAN: Kowalski - D. Podsiedlik, Szafrański, Oduliński, Wroński - Rak (80 Zaganiacz), Orzeł, Fidera (80 Woźniakowski), Matuszewski (46 Wijas) - Gawron, Kozieł.
GARBARNIA: Żylski - Małota, Szewczyk, Pluta, Schacherer - Juraszek (46 Jamka), Kosowicz, Kalemba, Przeniosło (81 Cebula) - Praciak, Stokłosa (46 Chodźko).

Garbarnia długo męczyła się z outsiderem tabeli. Do przerwy „brązowi” grali kiepsko i tylko sporadycznie zagrażali bramce Kowalskiego. Ale już w 5. minucie śmiało powinien otworzyć wynik Stokłosa, który jednak posłał piłkę obok celu. Podobała się akcja Stokłosy z Praciakiem, strzał Juraszka obronił golkiper gospodarzy. Kowalski ponadto nie dał się zaskoczyć uderzeniu Kalemby z rzutu wolnego. Nie da się jednak ukryć, że aktywów po stronie krakowian było wyraźnie za mało.

Po zmianie stron przewaga Garbarni była bardzo duża lub momentami miażdżąca. W 47. minucie waleczny Praciak znalazł się oko w oko z Kowalskim, lecz pomylił się minimalnie. Również obok bramki przeszła piłka po uderzeniu Chodźki, który w przerwie zluzował Stokłosę. Broniący się bardzo głęboko Hetman zachował czyste konto strat do 75. minucie. Wówczas z kornera zacentrował Kalemba, zaś piłkę wybitą przez jednego z defensorów Hetmana przejął Chodźko. Nastąpił piękny strzał w górny róg bramki i Kowalski musiał skapitulować. Już przy stanie 1-0 mógł podwyższyć wynik Praciak, ale uwikłany w walkę z obrońcami gospodarzy nie dopiął swego.  Hetman bodaj tylko dwukrotnie zagroził bramce Garbarni, w jednej z tych sytuacji skutecznie interweniował Żylski. Po nerwowym przebiegu meczu i trudem, ale bez wątpienia zasłużenie, drużyna Krzysztofa Szopy odnotowała kolejne zwycięstwo.