Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Naprzód Jędrzejów - Górnik Wieliczka 1-2 (0-0)

0-1 Pazurkiewicz 68
1-1 Fryc 81, karny
1-2 Nędza 90

Sędziował Szymon Górczyński (Świętokrzyski ZPN). Widzów 300.

Mecz rozpoczął się od ataku Naprzodu, ale akcje kończyły się głównie na obrońcach Górnika. Dopiero po kilkunastu minutach Fryc oddał pierwszy groźny strzał na bramkę. Gra w tej fazie była dość nudna.

Po zmianie stron optyczną przewagę mieli goście. Naprzód także atakował, po strzale Góreckiego piłka trafiła w słupek. W 68. minucie piłkarze Górnika przejęli piłkę po nieudanym ataku Naprzodu i przeprowadzili kontrę. Piłkę na około 30. metrze po lewej stronie od bramki gości otrzymał Pazurkiewicz i w stylu Frankowskiego przelobował wychodzącego z bramki Rybińskiego. Naprzód rzucił się do odrabiania strat jednak czas upływał, a bordowo-stalowi nie mogli wbić gola. W 80. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Śledzik został sfaulowany w polu karnym i arbiter Szymon Górczyński pokazał na „wapno”. Fryc płaskim strzałem doprowadził do remisu.

Naprzód próbował iść za ciosem, jednak podopiecznym trenera Grzesika nic nie wychodziło w tym meczu. W doliczonym czasie gry, kiedy sędzia miał już kończyć spotkanie, padł decydujący gol. W ostatniej akcji meczu na około 18-19 metrze Puchrowicz sfaulował piłkarza gości. sędzia podyktował wolnego. Do piłki podszedł Nędza i strzałem w okienko pokonał bramkarza. Chwilę później sędzia zakończył mecz.