Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Alwernia - Unia Tarnów 1-2 (1-0)

1-0 Górka 40
1-1 Kucharzyk 60
1-2 Łapuszek 82

Sędziował: Mariusz Wrażeń (Gorlice). Żółte kartki: Baster, Kuć, Sawczuk, Gnyla, Zieliński - Kroker, Jamróg, Rodak Kazik, Łapuszek. Czerwona kartka: Baster (36, 2. żółta). Widzów 200.
ALWERNIA: Chuderski - Sawczuk, Dukała, P. Cecuga, Baster - Kuć (75 Zieliński), Jajko, Kacprzak (80 Pater), Rusin - J. Cecuga (35 Górka), Gnyla (80 Pocztowski).
UNIA: Lisak - Pawlak, Bartkowski, Furmański, Jamróg (60 Kucharzyk) - Rodak (75 Ocłoń), Łapuszek, Kazik, Węgrzyn (25 Witek) - Saratowicz, Kroker (46 Drozdowicz).

Alwernia bez swojego wiosennego strzelca wyborowego Józefa Mazeli już i tak zadanie miała niełatwe, a kiedy jeszcze w pierwszej połowie z dwoma żółtymi kartkami i w konsekwencji czerwoną opuścił murawę Marek Baster zrobiło się całkiem nieciekawie. Gospodarze zdobyli jednak gola - po podaniu Rusina Górka przelobował Lisaka. Bronienie skromnego prowadzenia przerosło jednak ich siły.

Oba gole Unia zdobyła po stałych fragmentach. Najpierw Kucharzyk bardzo ładnym strzałem ponad murem pokonał  Chuderskiego, a w 82 min Łapuszek zwieńczył kolejnego wolnego drugim golem. Szans Unia miała więcej (Drozdowicz przynajmniej jedna z nich chyba wręcz 200-procentową - z paru metrów przestzrelił), ale skończyło się jej zwycięstwem 2-1.

Doszło też do niecodziennego widoku - obu szkoleniowców maszerujących na trybuny. Sędzia Wrażeń dostarczył im tylu wrażeń, że nie byli się w stanie powstrzymać od nerwowych komentarzy... Marcin Gędłek z Alwerni został przez arbitra odesłany z ławki jeszcze przed przerwą po stracie Bastera, a Marcin Manelski uprzedził arbitra i nie oglądając się na jego decyzje sam udał się na trybuny...