Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > II liga (wschód)
Zaległości odrobione: Okocimski krok od liderów

Stal Rzeszów - Okocimski Brzesko 1-2 (0-1)

0-1 Smółka 17
1-1 Maca 57
1-2 Smółka 63

Sędziował  Robert Hasselbusch (Warszawa). Żółte kartki: Prokić, Wietecha - Czerwiński, Urbański, Głaz. Widzów 600.
STAL: Wietecha - Maciorowski, Czarny, Rzucidło (77 Kloc), Hus (70 M, Jędryas) - Lebioda, Margol, Prokić, D. Jędryas (46 Krzysztoń) - Fabianowski, Maca.
OKOCIMSKI: Trela - Wawryka, Czerwiński, Urbański, Szymonik - Rupa, Kostecki, Głaz (90 Wojcieszyński), Łytwyniuk - Trznadel (84 Darmochwał) -  Smółka (72 Gil).

W zaległym meczu 19. kolejki II ligi piłkarskiej Okocimski Brzesko pokonał Stal Rzeszów na jej boisku 2-1 (1-0). W pozostałych dwóch zaległych spotkaniach Motor przegrał z GLKS Nadarzyn 0-1, a Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował ze Świtem Nowy Dwór 1-1.

Po mało ciekawej pierwszej połowie, w której jedynymi ciekawszymi akcentami były gol Smółki i akcja Stali, po której Maca trafił w słupek (13 min), więcej emocji i trafień przyniosła druga część meczu. Stal wyrównała w 57 min po błędzie obrony Okocimskiego, ale kilka minut później Okocimski znów prowadził. Smółka po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Stal miała szanse na kolejne wyrównanie, w końcówce meczu przypuściła szturm na bramkę Treli (m.in. Maca nie trafił do bramki w sytuacji sam na sam w 77 min,  Margol główkował w słupek w 83 min, w 90 min Trela wygrał pojedynek z Macą),, ale ten nie skapitulował.
Okocimski do liderujących Olimpii i Świtu traci już tylko trzy punkty.

Jak padły bramki

1-0 Smółka 17
Po błędzie Husa, dośrodkowanie w pole karne Stali Smółka zamienił na gola.

1-1 Maca 57
Maca przerzucił głową stojącego na 5 metrze Trelę, po błędzie obrońcy Okocimskiego Szymonika, który bardzo "ładnie" zgrał mu piłkę.

Szybka kontra Okocimskiego, Obrona Stali nie wróciła na czas, Smółka strzelał więc bez kłopotów, z 16 metrów obok wychodzącego Wietechy