Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > II liga (wschód)
Nowi piłkarze sprawdzają się w Puszczy2011-01-29 21:11:00

II-ligowa Puszcza Niepołomice wygrała w kontrolnym meczu w Skotnikach z IV-ligową Szczakowianką Jaworzno 5-0. Trzy bramki zdobyli nowi piłkarze II-ligowca,  także po raz występujący w zespole Roberta Jończyka Arkadiusz Serafin.

Puszcza Niepołomice - Szczakowianka Jaworzno 5-0 (1-0)

1-0 Bojarski
2-0 Janik
3-0 Janik
4-0 Serafin
5-0 Papież

Puszcza, I połowa: Kwedyczenko - Szwajdych, Świstak, Księżyc, Radwański - Bojarski, Orłowski, Janik - Serafin, Piotr Morawski, Papież, II połowa: Kwedyczenko - Marcin Morawski, Księżyc, Górka, Radwański - Michał Morawski, Bojarski, Janik - Serafin, Jagła, Papież.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły wiele ciekawych sytuacji bramkowych, jednak brakowało im skuteczności. Pierwsza bramka padła po stałym fragmencie gry, z około 30 metrów w pole karne dośrodkował Tomasz Księżyc, a piękną główką popisał się Marcin Bojarski. W drugiej połowie Puszcza wyraźniej już przeważała. Trener Szczakowianki wprowadził na boisko kilku mniej doświadczonych zawodników.

Bramka na 2-0 to kopia akcji z pierwszej połowy z tym, że po wolnym Księżyca akcję wykończył Sebastian Janik. Trzecią bramkę ponownie zdobył Janik mocnym uderzeniem zza pola karnego.

Kolejne gole należały do nowych nabytków Puszczy - Serafina i Papieża.