Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Kraków IV)

Spartak Wielkanoc-Gołcza - Pogoń Wronin 1-2

1-2 Eugeniusz Michalik 90

Sędziował Maciej Koster.

SPARTAK: Lipczyński - D. Grzywnowicz, T. Furgał, M. Grzywnowicz - Łączny (80 Szymborski), Kozłowski (65 Szczepka), Sosnowski, Byczek - P. Furgał, Spaczyński.
POGOŃ: Baranowski - G. Sosin, K. Mączka, J. Sosin, Łątka (65 T. Mączka) - Niemczyk, Paszkot (70 Napora), Makuła, Nowak (68 Michalski), Michalik, Kutela (90 Rosiek).

Pogoń wygrała 2-1 wyjazdowe spotkanie ze Spartakiem Wielkanoc-Gołcza. Zawodnicy z Wronina zadbali o emocje zdobywając zwycięskiego gola w końcówce meczu...

W I połowie Pogoń nieco dłużej utrzymywała się przy piłce i częściej gościła na połowie rywala, ale niewiele z tego wynikało. Akcje kończyły się zazwyczaj na szesnastym metrze. Dużo było niedokładności, niewymuszonych strat, mało składnych akcji i strzałów na bramkę.

Mecz zaczął się tak naprawdę dopiero po przerwie, gdy Spartak zdobył gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysław Furgał główkował pod poprzeczkę i bramkarz gości nie miał szans. Stracony gol podziałał mobilizująco na zawodników Pogoni, którzy na kwadrans przed końcem wyrównali. Eugeniusz Michalik strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie był autorem zwycięskiego gola dla gości. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Spartak miał jeszcze szansę na remis w doliczonym czasie, ale strzał jednego z zawodników gospodarzy z bliska instynktownie obronił Baranowski.