Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Kraków IV)
Goszcza awansuje i dziękuje rywalom2010-07-01 00:44:00 RK

Strażak musiał wygrać, by awansować do A klasy. Do przerwy była nerwówka, nawet supersnajperowi Łukaszowi Lechowi nie udało się zdobyć gola. Ale po przerwie zanotował hat-trick i drużyna z Goszczy spokojnym krokiem dotarła do 1. miejsca w tabeli!

Nidzica Słaboszów - Strażak Goszcza 0-5 (0-0)

0-1 Łukasz Lech 50
0-2 Tomasz Wolski 55
0-3 Łukasz Lech 63
0-4 Michał Żelazny 75
0-5 Łukasz Lech 77

Dobry początek w II połowie zrobił Łukasz Lech, który po dośrodkowaniu Sylwestra Tłustowskiego w zamieszaniu skierował głową piłkę do bramki Nidzicy. Niebawem z wolnego zacentrował Paweł Lech, a Tomasz Wolski strzelił drugiego gola dla Strażaka. Na 3-0 dla gości podwyższył Łukasz Lech, z podania swego brata Pawła. Przy czwartym trafieniu asystował Maciej Gajoch, a pięknie lewą nogą uderzył Michał Żelazny. Wynik ustalił Łukasz Lech dopełniając z metra formalności po kolejnym podaniu swego brata Pawła (trzy asysty w tym meczu).

Nidzica mogła zdobyć honorowego gola, ale w 88. minucie nie wykorzystała karnego. Znakomitą interwencją popisał się bramkarz Strażaka - Adrian Nowaczek.

Radosław Zębala, kierownik Strażaka, relacjonujący nam spotkanie z wesołego autobusu wracającego po meczu do Goszczy, powiedział na koniec:
- W imieniu drużyny, zarządu i klubu pragnę, za pośrednictwem portalu sportowetempo.pl, podziękować wszystkim drużynom z naszej grupy za rywalizację w tym sezonie.

54 gole Łukasza Lecha

27-letni napastnik Strażaka Goszcza - Łukasz Lech zakończył sezon w B klasie z dorobkiem 54 goli. Gdyby nie przerwany mecz ze Strażakiem Przybysławice przed paroma dniami (rywale zostali zdekompletowani) to miałby tych bramek o kilka więcej. Ale i tak chapeau bas za taki wyczyn!!!