Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Kraków IV)
Strażak Goszcza nowym liderem2010-06-17 08:33:00 RK

Strażak wykorzystał potknięcie dotychczasowego lidera - Jastrzębca (1-3 z Pogonią we Wroninie) i gromiąc w swojej "twierdzy" w Goszczy Milenium 5-0 wyszedł, na dwie kolejki przed końcem sezonu, na pierwsze miejsce w tabeli.

Strażak Goszcza - Milenium Radziemice 5-0 (2-0)

1-0 Michał Żelazny 30
2-0 Łukasz Lech 31
3-0 Michał Żelazny 47
4-0 Łukasz Dutkiewicz 55
5-0 Sebastian Musiał 87

Drużyna z Goszczy zdobyła wprawdzie tyle samo punktów co rywal z Książa Wielkiego, ale ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań (2-3 i 6-2). Strażaka czekają jeszcze dwa mecze - ze Strażakiem z Przybysławic u siebie i z Nidzicą w Słaboszowie. Jeśli je wygra - awansuje do A klasy.

W meczu z Milenium Strażak objął prowadzenie w 30. minucie - gola zdobył Michał Żelazny z dośrodkowania Łukasza Lecha. Za chwilę Lech wykorzystał błąd obrońcy gości i było 2-0. To 51. gol "Kindera" w tym sezonie!

Niedługo po przerwie gospodarze dołożyli dwie kolejne bramki. Najpierw z podania Łukasza Tłustowskiego do siatki rywali trafił po raz drugi w tym meczu Żelazny. Niebawem było 4-0. Po dalekim wybiciu bramkarza Adriana Nowaczka Łukasz Dutkiewicz stoczył zwycięską walkę na 20. metrze i przelobował bramkarza, który jeszcze próbował zapobiec nieszczęściu, ale tylko musnął piłkę i ta wpadła do siatki.

Wynik ustalił pod koniec 16-letni Sebastian Musiał z podania Kamila Kiecy.

Bramek dla gospodarzy mogło być więcej. Czterech "setek" nie wykorzystali wchodzący do zespołu juniorzy - wspomniany Musiał i 18-letni Tobiasz Gajda. Jak nabiorą doświadczenia będą zapewne trafiać bez pudła.

Atak Strażaka skutecznie zdobywa gole, ale trzeba podkreślić kolejny dobry występ bloku defensywnego - z bramkarzem Adrianem Nowaczkiem oraz obrońcami Sylwestrem Tłustowskim i Arturem Stryszewskim na czele.