Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Kraków III)
I Memoriał im. Stanisława Syrdy w styczniu w Bronowicach2012-11-27 17:50:00

I Memoriał im. Stanisława Syrdy odbędzie się 12-13 stycznia 2013 roku w Bronowicach. Działacze KS Bronowianka Kraków chcą poprzez halowy turniej piłkarski upamiętnić wyjątkową postać klubu i małopolskiego futbolu. Dwudniowa rywalizacja jest otwarta dla wszystkich zespołów z boisk trawiastych, już można się zgłaszać.


Stanisław Syrda przez ponad 50 lat był związany z Bronowianką. W różnych rolach - jako zawodnik, trener drużyn seniorskich i młodzieżowych, działacz, członek zarządu klubu, jego gospodarz, kierownik sekcji piłkarskiej i kierownik drużyny seniorów spędził w niej ponad 50 lat! Za działalność społeczną był wielokrotnie odznaczany. 31 marca tego roku zmarł nagle przy ławce rezerwowych Bronowianki podczas V-ligowego meczu seniorów klubu z Jutrzenką w Giebułtowie. Miał 63 lata.

 - Pan Staszek, jak o nim wszyscy mówiliśmy, całe swoje życie poświęcił naszemu klubowi. Był w nim od zawsze, w tych najtrudniejszych i tych nieco lepszych czasach. W historii Bronowianki nie będzie już więcej tak głęboko bezinteresownie zaangażowanych w społeczną działalność osób jak świętej pamięci Pan Staszek. Pamiętamy o Nim i chcemy zorganizować turniej memoriałowy Jemu poświęcony - mówi Grzegorz Augustyn, kierownik sekcji piłki nożnej w KS Bronowianka, pomysłodawca turnieju.

Stanisław Syrda był dobrze znaną i lubianą postacią w świecie krakowskiego futbolu. - Każdy kto na Bronowiankę kiedykolwiek trafił, musiał Go spotkać i zapamiętać – mówi Grzegorz Augustyn. -  Na wszystkie kłopoty znajdował rozwiązanie - gdy przed meczem zabrakło komuś butów czy rękawic, Pan Staszek zaraz je miał. Kiedy trzeba było być trenerem, to był, gdy był potrzebny jako działacz czy gospodarz klubu  pracował w tych rolach. Historia Bronowianki nieodłącznie się z Nim wiąże. Mamy nadzieję, że Memoriał Jego imienia na stałe wejdzie do kalendarza i stanie się okazją do sportowego wspominania z udziałem wszystkich, którzy mają Pana Staszka w życzliwej pamięci.

Dwudniowy turniej halowy seniorów odbędzie się 12-13 stycznia 2013 r w hali Bronowianki w Krakowie (ul. Zarzecze 124). Będzie otwarty dla wszystkich chętnych, szczególnie drużyn IV i V lig oraz A i B klas. Organizatorzy przewidują rozbudowane grupowe eliminacje w sobotę i niedzielną fazę finałową z udziałem najlepszych zespołów z eliminacji. Zapewniają opiekę sędziowską, medyczną, oprawę medialną, a także ciepły posiłek i napoje dla uczestników. 

W eliminacjach mecze trwać będą 12 minuty, drużyna składa się z 12 zawodników, w czasie meczu na boisku przebywa 4 i bramkarz, zmiany tzw. „ hokejowe” odbywają się przy stoliku sędziowskim. - Będzie dużo grania, bo chcemy, aby turniej mógł być dobrym elementem zimowych przygotowań do wiosennej rundy rozgrywek. Przygotowaliśmy puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów i zawodników. Żadna drużyna nie wyjedzie z Bronowic z pustymi rękami - podkreśla Augustyn.

Wpisowe wynosi 300 zł. Zgłoszenia już się rozpoczynają, można ich dokonać telefonicznie w sekretariacie  klubu (tel. 12 636-94-33) lub u głównego organizatora (tel.502566721), a także mailowo na adres: bronowiankacup@gmail.com. Przy dużej liczbie chętnych o udziale w turnieju zadecyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie aktualne informacje na temat turnieju będzie można znaleźć na stronie bronowianka.pl.

Dodatkowych informacji udziela Grzegorz Augustyn, kierownik sekcji piłki nożnej KS Bronowianka (tel. 502 566 721,  e-mail: bronowiankacup@gmail.com).

SportoweTempo.pl objęło patronat medialny nad I Memoriałem im. Stanisława Syrdy.


tata6.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty